Becky Hill i Self Esteem we wspólnym singlu „True Colors”

Źródło: Universal Music Polska
05/24/24

Becky Hill i Self Esteem we wspólnym singlu „True Colors”

Kawałek będzie otwierał szykowaną na przyszły piątek płytę Becky.

31 maja to data, którą fani Becky Hill dawno zaznaczyli w kalendarzu. Właśnie tego dnia dwukrotna laureatka BRIT Awards wydaje wyczekiwany album „Believe Me Now?”. Na ostatniej prostej przed premierą artystka dzieli się nowym singlem „True Colors”, w którym połączyła siły z Self Esteem.

Tekst piosenki to relacja z pierwszej ręki o doświadczeniu napaści seksualnej dokonanej przez kogoś, komu się ufa i w sytuacji, w której przyjaciele nie wierzą w wersję ofiary. Becky przełożyła ten ludzki dramat na emanującą siłą, buntem i troską o siebie piosenkę. Co ważne – nie jest to utwór o byciu ofiarą, ale podnosząca na duchu opowieść, którą Becky chce zachęcić kobiety do głośnego sprzeciwiania się napaściom seksualnym.

Artystka zaprosiła do współpracy Self Esteem, ponieważ obie mają w tej sprawie podobne przekonania i jednocześnie są fankami swojej twórczości.

– Nie chciałam, żeby to było emocjonalne i gniewne. Przez lata terapii badałam swój gniew i nie pozwalam mu wpływać na to, kim jestem – komentuje Becky. – Jestem fanką Self Esteem od dłuższego czasu. To ekscytujące, że nagrałyśmy razem piosenkę, ponieważ czuję, że ona rezonuje w nas obu. To także pierwszy utwór na mojej nowej płycie, więc słuchając go, można poczuć przedsmak tego, co nadejdzie. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają go tak samo jak my – dodaje.

Self Esteem uzupełnia: – Jako wielka fanka Becky jestem zaszczycona, mogąc być częścią tak ważnego utworu. Wyrażamy w nim pragnienie, by przekształcić te negatywne doświadczenia w naukę i katharsis.

Od „True Colours” bije szczerość, która charakteryzuje całe „Believe Me Now?”. Becky nagrała najbardziej osobistą i autentyczną płytę w swojej dotychczasowej karierze. Artystka porusza w tekstach różnorodne tematy – od miłości po samotność, od cementujących życie więzi po zdradę. Nowy krążek gwiazdy jest ambitnym przedsięwzięciem, na którym Hill dzieli się ze słuchaczami migawkami z własnej biografii. „Believe Me Now?” bazuje na oddaniu Becky kulturze muzyki tanecznej, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności, dzięki której artystka ma na koncie już sześć hitów w Top 10 na Wyspach i tyle samo singli na szczycie amerykańskiego zestawienia Dance Radio.

„Believe Me Now?” jest już dostępne w przedsprzedaży. Wydawnictwo ukaże się na winylu, CD i picture discu. Do egzemplarzy zamówionych na muzyka.sklep.pl będzie dołączona kartka podpisana przez Becky.

Becky promuje już nowy album na koncertach. Po serii występów w Australii i Nowej Zelandii artystka przymierza się do podboju kolejnych miejsc. Wkrótce będzie można ją zobaczyć w Wielkiej Brytanii i kilku krajach kontynentalnej części Europy. Następnie Becky przeniesie się do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na oficjalnej stronie artystki znajduje się szczegółowy harmonogram trasy.

blank