Becky Hill wyznacza granicę między rave’em a radiem

07/19/23

Becky Hill wyznacza granicę między rave’em a radiem

Dwukrotna zdobywczyni nagrody BRIT Becky Hill wraca do korzeni i podzieliła się niecierpliwie wyczekiwanym, drum’n’bassowym singlem „Disconnect”. Produkcją piosenki zajęli się Chase & Status.

„Disconnect” zawiera wszystko, co kochają fani Becky. Utwór doskonale sprawdzi się na festiwalach, podobnie jak jej poprzednie hity „Afterglow”, „Gecko (Overdrive)” (współpraca z Oliverem Heldensem) i „Remember” z Davidem Guettą. „Disconnect” zdobył uznanie już podczas przedpremierowych występów na Glastonbury, Big Weekend Radio 1, Parklife i TRNSMT. W międzyczasie Becky kontynuuje przygotowania do premiery drugiego albumu.

Becky podzieliła się miłością do drum’n’bass czy rave’u w swoim podcaście The Art of Rave, w ramach którego przeprowadziła wywiady z DJ Zinc, Roni Size i Fabio & Grooverider.

Becky opowiada: – Minęła dekada od wydania „Afterglow” i szczerze mówiąc, nie sądziłam, że będę w stanie zrobić to ponownie, ale nigdy nie byłam bardziej podekscytowana utworem drum’n’bass niż „Disconnect”. To kawałek stworzony na parkiet, wyznacza granicę między rave’em a radiem. Praca z takimi artystami jak Chase & Status – z którymi marzyłam o pracy, odkąd byłam nastolatką – to dla mnie wyjątkowa chwila. Od kilku miesięcy występuję z tą piosenką na festiwalach i nie mogę się doczekać, aż wszyscy będą mieli ją dla siebie. Jestem z niej bardzo dumna.

„Disconnect” został napisany przez Becky razem z jej długoletnią współpracowniczką Karen Poole („Remember”, „HISTORIA”) oraz wschodzącą artystką drum’n’bass Emily Makis znaną z przebojów „High Note” z K Motionz czy „Elemental” z Freaks & Geeks.

Poprzedni singiel „Side Effects” wciąż podbija listy przebojów. Becky przekroczyła dzięki niemu miliard streamów w Wielkiej Brytanii. W skali światowej jej katalog liczy już 7 miliardów streamów.

Tego lata Becky wystąpi z „Disconnect” w wielu miejscach: poza największymi brytyjskimi festiwalami, artystka ma też rezydenturę YOU / ME / US na Ibizie. W zeszłym roku show przyciągnęło ogromne tłumy.

Becky Hill po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę w utworze Wilkinsona „Afterglow”. Stale powracała do Top 10 z takimi hitami, jak „Gecko (Overdrive)” z Oliverem Heldensem (#1), „Wish You Well” z Sigalą (#8), „Remember” z Davidem Guettą (#3) i „Crazy What Love Can Do” z Davidem Guettą i Ellą Henderson (#5) oraz do Top 20 z kolejnymi sześcioma singlami. Współpracowała już z takimi nazwiskami jak Joel Corry, Galantis, Sigala, MK, Jonas Blue i Tiesto.

Jej debiutancki album z 2021 roku „Only Honest On The Weekend” zadebiutował na 7. miejscu i pokrył się złotem. Oprócz dwóch nagród BRIT, Becky zdobyła także dwie nagrody ASCAP London Music Awards za „False Alarm” i „Lose Control” oraz nagrodę dla Najlepszej artystki na gali O2 Silver Clef Awards 2022. W 2022 roku wspięła się na szczyt amerykańskiego radia z czterema hitami #1 – „Run”, „Crazy What Love Can Do”, „History” i „Words”.
Źródło: Universal Music Polska