Będą kontrole w miejscowościach turystycznych

Wzrost ilości ujawnionych zarażeń niepokoi wszystkich. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przygotował więc rozporządzenie, z którego wynika, że powiaty, w których wystąpi duży wzrost zachorowań w przeliczeniu na ilość mieszkańców będą dzielone na obostrzenia żółte i czerwone. W czerwonych wystąpią największe ograniczenia i restrykcje, nawet w prowadzeniu działalności.

Powrócą m.in. limity klientów np. w obiektach gastronomicznych, kościołach, siłowniach i klubach fitness. Sanatoria będą musiały przerwać działalność, a ilość weselników oraz żałobników nie będzie mogła przekroczyć 50 osób. Wprowadzony zostanie nakaz noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej.
Na razie MWSiA oraz GIS zapowiadają wzmożenie kontroli szczególnie w pasie nadmorskim oraz miejscowościach atrakcyjnych turystycznie. Za łamanie przepisów grożą wysokie mandaty.

Szumowski zwrócił jednak uwagę, że w pasie przybrzeżnym nie ma tak dużej liczby zachorowań, jak można było się spodziewać. W tym kontekście minister zwrócił uwagę, że plażowicze często korzystają z parawanów i w efekcie zachowują dystans 1,5 m. „Poza tym polskie wybrzeże jest zwykle wybrzeżem wietrznym” – dodał.

Jak widać przestrzeganie przepisów jest w interesie nas wszystkich, więc pilnujmy siebie nawzajem. Kto bowiem nie pamięta pustej Promenady i ulic Świnoujścia? Miast drugi raz nie może sobie pozwolić na ograniczanie działalności świnoujskich przedsiębiorców i pracowników.

www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/minister-zdrowia-zapowiada-wzmozone-kontrole-w-miejscowosciach-turystycznych,204950.html

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl