Będzie list do Prezydenta i radnych miasta w/s nazwy tunelu im. Stanisława Możejki?

Dzisiaj, tj. w piątek 5 marca, rozpoczęło się wiercenie tunelu, który za 18 miesięcy na dobre połączy wyspy Wolin i Uznam, a faktycznie połączy tę drugą z resztą kraju kończąc ostatecznie epokę naznaczoną koniecznością przepraw promami. Tymczasem coraz częściej mówi się czyim imieniem powinien zostać nazwany tunel. Piotr Słomski, działacz Kukiz 15 w regionie, zaproponował jakiś czas temu na antenie Radia Szczecin, żeby nazwać tunel imieniem Stanisława Możejki, a wielu mieszkańców Świnoujścia pozytywnie odniosło się do tego pomysłu.

W czasie dzisiejszego uroczystego rozpoczęcia wiercenia, mówiono m.in. o wielopokoleniowym oczekiwaniu na budowę tego tunelu. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że w 1996 r. założycielem i działaczem Komitetu Budowy Tunelu był Stanisław Możejko, prezydent Świnoujścia w latach 1998-2000. To właśnie Stanisław Możejko był otwartym orędownikiem na ów czas wydawało się wręcz nierealnego pomysłu, jakim była budowa tunelu pod Świną.

Obecnie z racji na fakt, że już zaledwie półtora roku pozostało do zakończenia inwestycji, pora rozpocząć dyskusję nad tym, kto powinien zostać patronem tunelu, wchodzącego w finalny etap budowy.

Jak powiedział nam Piotr Słomski dziś potrzebny jest apel w tej sprawie do radnych rady miasta Świnoujścia i Prezydenta Janusza Żmurkiewicza o rozpatrzenie w drodze uchwały rady miasta, propozycji nadania nazwy tunelu zasłużonemu historycznie inicjatorowi jego budowy Stanisławowi Możejce- przypomnę, iż wspomniany był także działaczem opozycji Solidarnościowej. Głos w sprawie powinni także zabrać parlamentarzyści i radni województwa zachodniopomorskiego. Myślę, że taki list intencyjny zostanie w ciągu najbliższych tygodni sformułowany i przesłany do lokalnego samorządu.

Nazwanie tunelu imieniem Stanisława Możejki byłoby oddaniem historycznej sprawiedliwości i uznania dla tej postaci – dodał Piotr Słomski.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl