Ben Howard z singlem „Walking Backwards”

05/24/23

Ben Howard z singlem „Walking Backwards”

Ben Howard wydał nowy singiel „Walking Backwards”. To już drugi numer zapowiadający piąty album studyjny artysty, „Is It?”, który ukaże się 16 czerwca 2023.

„Walking Backwards” tli się w wirze pociętych sampli oraz bitów. To kolejny wielowarstwowy utwór eksperymentalno-popowy w dorobku Bena Howarda. Artysta od lat uważany jest za jednego z najbardziej nietuzinkowych brytyjskich muzyków. O nowym singlu Ben opowiada:

– „Walking Backwards” to piosenka na przypomnienie, że dajesz radę. Mały osobisty opór wobec narastającej presji konformizmu. Warto czasami odpuścić te stałe oczekiwania, że powinniśmy wciąż dążyć po więcej i zawsze naprzód. To, co robisz, jest wystarczająco super i tak trzymaj.

Ben Howard nagrał album „Is It?” ze swoim zespołem w 10 dni w studiu Le Manoir de Léon, zlokalizowanym pomiędzy Bordeaux i Biarritz na południu Francji. Za produkcję krążka odpowiada Bullion (Westerman, Nilüfer Yanya, Orlando Weeks). 10-utworowe wydawnictwo to dźwiękowy zapis intensywnych doświadczeń artysty. Na początku 2022 roku Ben Howard przeszedł dwa mini-udary (oficjalna nazwa to Transient Ischemic Attacks – ISAs – czyli przemijający atak niedokrwienny).

Po serii badań, które nie dały jednoznacznych wyników, Ben wrócił do Francji i skupił wszystkie swoje kreatywne siły na stworzeniu jednego z najbardziej pozytywnych wydawnictw w swojej karierze.

W maju Ben Howard rozpoczyna trasę koncertową po Wielkiej Brytanii oraz kontynentalnej Europie, w ramach której odwiedzi także Polskę. Artysta wystąpi 12 lipca na letniej scenie Progresji w Warszawie.
Źródło: Universal Music Polska