Benjamin Ingrosso dostrzega jasną stronę życia w singlu „Better Days”

Źródło: Universal Music Polska
04/05/24

Benjamin Ingrosso dostrzega jasną stronę życia w singlu „Better Days”

Benjamin Ingrosso zadebiutował niedawno w barwach Universal Music znakomicie przyjętym singlem „Kite”. Teraz artysta dzieli się ze słuchaczami kolejną nową piosenką zatytułowaną „Better Days”.

Emanujący dobrą energią utwór jest kolejną zapowiedzią planowanego na ten rok albumu Ingrosso. Zanim jednak krążek ujrzy światło dzienne, fani będą mogli zobaczyć Benjamina na żywo na jednym z koncertów trasy, która rozpoczęła się 1 kwietnia.

„Better Days” to współpraca potężnego trio, które wraz z Benjaminem tworzą Salem Al-Fakir oraz Vincent Pontare. Za produkcję utworu odpowiadają Vargas & Lagola (Avicii, Madonna, Sia, A$AP Rocky, Lady Gaga).

– Piosenka opowiada o nadziei, młodzieńczej naiwności i tęsknocie za tym, żeby było lepiej. Tekst w pewnym sensie opisuje moją osobowość – zawsze chcę widzieć pozytywy i wierzyć, że wszystko się ułoży. Wszystkie utwory z nadchodzącej płycie opisują mój obecny stan umysłu i na dążeniu do szczęśliwego życia. Chcę szerzyć miłość – komentuje Benjamin Ingrosso.

Wraz z „Better Days” Benjamin prezentuje swoje nowe muzyczne wcielenie. Artysta czerpał inspiracje z melodii, które wypełniały jego dom w dzieciństwie, począwszy od piosenek ze starszych musicali, przez klasyczny szwedzki pop, po soul z lat 70. Jednocześnie Ingrosso eksploruje nowsze style muzyczne, zwłaszcza te z końcówki lat 90., zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym.

– W nowej muzyce surowość i brud punka zyskały więcej przestrzeni. Świadomie zrezygnowałem z bardziej dopracowanego i „nowoczesnego” brzmienia”. „Ponadczasowość” to słowo klucz do wszystkiego, co staram się obecnie tworzyć. Teksty są bardziej bezpośrednie, pisane na podstawie osobistych doświadczeń, ale ukazują czasem szerszą perspektywę. Nie wydaje mi się, bym kiedykolwiek był tak podekscytowany swoją muzyką, jak jestem tym utworem i wszystkim, co znajdzie się na mojej tegorocznej płycie – mówi artysta.

Odkąd „Kite” ujrzało światło dzienne pod koniec stycznia, utwór zgromadził ponad 11 mln streamów na całym świecie. Miesiąc po premierze piosenka uzyskała w Szwecji status złotego singla. 500 rozgłośni z całego świata zaprezentowało ten utwór na antenach łącznie ponad 30 tys. razy. Utwór był notowany na listach radiowych hitów w Szwecji, Danii, Włoszech i Niemczech. Użytkownicy aplikacji Shazam wyszukiwali „Kite” ponad 80 tys. razy.

Mający na koncie 850 mln streamów, imponującą kolekcję złotych i platynowych singli, a także trzy albumy, które trafiły na szczyt listy bestsellerów, Benjamin Ingrosso jest jedną z największych muzycznych gwiazd w Szwecji. Jego ekspresja i wszechstronność sprawiają, że artysta bywa porównywany do Bruno Marsa i George’a Michaela.

W 2018 r. Ingrosso wygrał Melodifestivalen, czyli szwedzkie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji, dzięki czemu w tym samym roku wystąpił w tych zmaganiach. Artysta ma na koncie nagrodę dla Telewizyjnej osobowości roku, w 2022 r. zdobył szwedzkie Grammy w kategorii Artysta roku, a także dwie statuetki Rockbjörnen – dla Artysty roku oraz za Szwedzką piosenkę roku.

W ubiegłym roku Ingrosso zagrał swoją pierwszą letnią trasę „Allt Det Vackra” („Wszystko to, co jest piękne”). W ramach tournée artysta odwiedził kilka festiwali i prestiżowych sal koncertowych gromadząc na 30 koncertach ponad 100 tys. widzów. Muzyk wraca wkrótce na scenę, by rozpocząć „Better Days Tour 2024” z przystankami w Niemczech, Holandii, Anglii, Francji, Danii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii i Finlandii. Przedsięwzięcie zwieńczy seria dużych koncertów w Szwecji.

– To doprawdy szalone uczucie, że w ubiegłym roku ruszyłem w swoją pierwszą trasę koncertową, a w tym będę grał nie tylko kolejny raz w Szwecji, ale także w całej Europie. Już w zeszłym roku spotykałem osoby, które podróżowały z całego świata, by przyjść na mój koncert w Szwecji. To niezwykłe, że teraz będą mógł wystąpić dla nich w ich miastach. To co czuję jest mieszanką ekscytacji i nerwów. To dla mnie wielka sprawa, że będę mógł pokazać wam wszystko, co przygotowaliśmy na ten rok – cieszy się Ingrosso.

blank