„Bezpieczne wakacje” ze stróżami prawa i członkami IPA z 44 wysp

„Bezpieczne wakacje” ze stróżami prawa i członkami IPA z 44 wysp
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu po raz kolejny wspólnie z członkami International Police Association – region Świnoujście, przeprowadzili działania profilaktyczne, którym przyświecał wspólny cel – promowanie bezpiecznych zachowań podczas sezonu wakacyjnego. Na wszystkich zainteresowanych czekały specjalne broszury informacyjne związane nie tylko z bezpieczeństwem nad wodą, ale także z konkursami plastycznymi, bezpieczeństwem w sieci oraz możliwością wstąpienia w szeregi Policji. Ponadto, ogromne zainteresowanie wzbudził nietypowy radiowóz, w którym można było usiąść za kierownicą oraz akcja znakowania rowerów.

Jak się okazało, możliwość wejścia do nietypowego radiowozu, jakim jest Polaris i zrobienia sobie zdjęcia zza kierownicy, spodobała się nie tylko najmłodszym, ale także ich opiekunom, a nawet turystom z innych krajów, którzy z niekrytym zaciekawieniem dopytywali o przeznaczenie pojazdu i dane techniczne. Obecni na miejscu policjanci chętnie odpowiadali na wszystkie pytania.
„Bezpieczne wakacje” ze stróżami prawa i członkami IPA z 44 wysp [1]

Ponadto, mundurowi wraz z członkami IPA przygotowali dla najmłodszych upominki w postaci odblasków, które zapewnią im widoczność po zmierzchu. Dodatkowo, dostępne były także broszury informujące o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, gazety IPA, broszury informacyjne w języku ukraińskim oraz broszury skierowane do seniorów, które ostrzegają przed oszustami. Stróże prawa udzielali także informacji osobom, które swoją przyszłość chcą związać z policyjnym mundurem.„Bezpieczne wakacje” ze stróżami prawa i członkami IPA z 44 wysp [2]

W programie imprezy nie zabrakło także innych atrakcji, takich jak pokaz ratownictwa medycznego – nauka resuscytacji, pokaz ratownictwa wodnego czy znakowanie rowerów.

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu