Biało-czerwona nad Mariną jest niewłaściwie umieszczona! Poza tym porwana i brudna

 Biało-czerwona nad Mariną jest niewłaściwie umieszczona! Poza tym porwana i brudna
„Bezpośrednio pod masztem z banderą R.P. piecze się kiełbaski, wywiesza mokre gacie…” – zauważa mieszkaniec wskazując na brak poszanowania dla biało-czerwonej powiewającej nad świnoujską mariną”

Na niezgodne z należnym szacunkiem dla biało-czerwonej praktyki w porcie jachtowym zwraca uwagę Andrzej Sokołowski, znany świnoujski dziennikarz i żeglarz.

„Od przeszło miesiąca na maszcie powiewa, powieszona o blisko pól metra za nisko nad gaflem brudna, podarta bandera”-czytamy na jego profilu FB,w komentarzu do bulwersującej „ekspozycji” biało-czerwonej nad portem jachtowym.
 Biało-czerwona nad Mariną jest niewłaściwie umieszczona! Poza tym porwana i brudna [1]

„Czy naprawdę tak trudno przestrzegać Regulaminu Flagowego i ogólnych ustawowych zasad dotyczących naszych symboli narodowych”-pyta Sokołowski. To pytanie kierujemy publicznie do gospodarzy mariny ale też do władz miasta, które powinny szczególnie dbać o właściwą ekspozycję symboli narodowych i państwowych w naszym mieście. Biało-czerwona nad Mariną jest niewłaściwie umieszczona! Poza tym porwana i brudna [2]

Warto więc przypomnieć, że zasady te znajdują się w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i opublikowane w specjalnej broszurze. Jedną z najważniejszych zasad tam zapisanych jest ta dotycząca pierwszeństwa biało-czerwonej przed innymi flagami

BIAŁO­ CZERWONA MA PIERWSZEŃSTWO
W przypadku więcej niż jednej flagi w rzędzie, półkolu lub kole, kolejność uzależniona jest od ich miejsca w następującej hierarchii:
1.Flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej.
2.Flaga innego państwa.
3.Flaga województwa.
4.Flaga powiatu.
5.Flaga gminy (miasta, gminy miejsko – wiejskiej.
6.Flaga Europejska.

W regulaminie jest też jasna instrukcja co do dbałości o wygląd biało-czerwonej. Wystarczy przeczytać!
źródło: www.iswinoujscie.pl