Biig Piig w pierwszym singlu 2022 roku

06/17/22

Biig Piig w pierwszym singlu 2022 roku

Biig Piig powraca z nowym singlem „FUN”, który miał swoją premierę jako Hottest Record In the World w BBC Radio 1.

„FUN” to porywający powrót Biig Piig, ponownie eksplorującej nową subkulturę dźwięków (D&B, Jungle) z ciekawością – i szczerością – która wciąż jest kwintesencją jej twórczości. Jak większość jej niezwykle eklektycznego katalogu do tej pory, pod pozorną zabawą kryje się mroczniejsza, bardziej introspekcyjna historia o kłótni z partnerem. „Opowiada też o tym, jak wydobyć wewnętrzne dziecko z siebie nawzajem, gdy nikt inny tak naprawdę nie rozumie tej części ciebie, dobrej i złej. Nikt nie wchodzi ci pod skórę ani nie naciska twoich przycisków tak, jak ci, których najbardziej kochasz”.

„FUN” to pierwszy nowy materiał Biig Piig z 2022 roku i znak nowego rozdziału w jej życiu między Los Angeles a Londynem. Po zakończeniu pandemii, wędrowna piosenkarka i autorka piosenek wróciła na scenę z ogromną trasą Glass Animals, koncertami z Jungle i pierwszą trasą po USA z Emotional Oranges. Biig Piig kontynuowała również współprace z pionierskimi kolegami z college’u, NiNE8 Collective, z „FUN” po jej wciągającej i pomysłowej EP-ce z lockdownu („The Sky Is Bleeding”) oraz współprace z Lava La Rue („Hi Fidelity”), Metronomy („405”) i Emotional Oranges („Body & Soul”).

Biig Piig to jedna z prawdziwych unikatów współczesnego popu. Od przełomowego „Vice City” wydanego, gdy była nastolatką, po trylogię EP-ek, Biig Piig poruszała się między gatunkami i historiami z piosenkami, które bez trudu mówią o kulturze młodzieżowej. Po drodze zdobyła ogromną publiczność na całym świecie dzięki swojemu natychmiast rozpoznawalnemu brzmieniu, z ponad 200 milionami streamów, wyprzedanymi trasami i wspólnie napisanymi kawałkami, od Billie Eilish i Virgila Abloha po Lil Nas X i Clairo. „FUN” podąża za jej uwielbianymi przez publikę singlami „Feels Right” i „Switch”. To utwór kogoś, kto poświęcił czas, aby dowiedzieć się, kim jest i czego chce, ale jak zwykle stawia pytanie, dokąd iść dalej.

Źródło: Sony Music Poland