Bishop Briggs jest świadoma swoich mocy

dfcce0ffde410ae2eebeb803b1b06fa5

10/25/22

Bishop Briggs jest świadoma swoich mocy

Sprzedająca multiplatyny piosenkarka i autorka tekstów, Bishop Briggs, prezentuje nowy inspirujący singiel i teledysk do „superhuman”.

Bishop komentuje wydawnictwo: „Napisałam «superhuman» w ósmym miesiącu ciąży. Naprawdę czułam się, jakbym szukała akceptacji i światła dla mojego nadchodzącego malucha. Ta piosenka szybko stała się pokrzepiającym poematem o świadomości, że masz siłę, by iść dalej, bez względu na to, co stanie ci na drodze”.

To kolejny podnoszący na duchu utwór podkreślony jej dynamicznym wokalem z potężną afirmacją: „You’re superhuman. Bulletproof as can be. I know the truth is you can do anything” („Jesteś nadczłowiekiem. Kuloodpornym, jak to tylko możliwe. Wiem, że prawda jest taka, że możesz zrobić wszystko”). Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej kampanii „Rise To” Rise – inicjatywy Schmidt Futures i The Rhodes Trust wspierającej młodzież, która pracuje, aby pomagać innym. Kampania wciąż szuka młodych międzynarodowych talentów (15-17 lat), aby rozwiązać najpilniejsze problemy na świecie. Więcej informacji znaleźć można na stronie Rise.

Towarzyszący utworowi teledysk rzuca światło na prawdziwych superbohaterów w codziennym życiu. Bishop dodaje: „Wysłuchiwanie wzajemnych historii to ludzkie doświadczenie, które bardzo ceniłam w moich najtrudniejszych chwilach. Chciałam, aby ludzie kończyli oglądać teledysk ze świadomością, że nie są sami, orz że są niewiarygodnie zdolni. Jestem naprawdę wdzięczna Hunterowi Moreno i Jake’owi McKennie. Stworzyli coś, z czego będę dumna przez wiele nadchodzących lat”.

Na początku tego roku Bishop wydała utwory „High Water” i „Art of Survival”. Następnie zachwyciła widzów poruszającym wykonaniem „High Water” u Jamesa Cordena. Niedawno wydała także „Revolution”, który znalazł się na soundtracku EA Games NHL 23 i w grze. Ponadto MLB użyło „Revolution” podczas dogrywek.

Bishop pojawiła się ostatnio w serialu Netflixa „Diabeł w Ohio” z utworem „Lesson of the Fire”. W zeszłym miesiącu seria zdominowała platformę — zadebiutowała na 1. miejscu w Stanach Zjednoczonych i przez dwa tygodnie okupowała 2. miejsce w światowym rankingu.

Potęga alt-popu, Bishop Briggs, stawia na siłę. Z platynowym hitem „River” i występami na największych festiwalach, takich jak Coachella, Lollapalooza i ACL, Bishop nie zamierza zwalniać tempa. Urodzona w Londynie w rodzinie Szkotów, Bishop Briggs dorastała w Japonii i Hongkongu. Kilka dni po ukończeniu liceum przeniosła się do Los Angeles, gdzie (po latach występów w przypadkowych miejscówkach) w końcu została odkryta przez byłego przedstawiciela A&R. Reszta to już historia. Jej muzyka przekracza ograniczenia pojedynczych gatunków, łącząc folk, pop i muzykę elektroniczną w całkowicie niepowtarzalne brzmienie. Jej debiutancki utwór „Wild Horses” osiągnął 1. miejsce na US Viral Chart i 2. miejsce na Spotify Global Viral 50 oraz zdobył szerokie uznanie mediów.

Kontynuacją był platynowy singiel „River”, oczyszczający utwór, który przyciągnął uwagę sporej publiczności i osiągnął 3. miejsce na liście Alternative. Po wydaniu uznanego debiutanckiego albumu „Church of Scars”, wielu wyprzedanych trasach koncertowych, występach na żywo przed Coldplay, Kaleo, alt-J i Bleachers, a także z większą ilością muzyki w drodze, 2022 z pewnością należy do Bishop Briggs.

Źródło: Sony Music Poland