Bon Jovi w countrującej odsłonie! Zespół prezentuje singiel „Do What You Can” i ogłasza nowy album

07/24/20

Bon Jovi w countrującej odsłonie! Zespół prezentuje singiel „Do What You Can” i ogłasza nowy album

Po tym, jak zostali zmuszeni do odwołania światowej trasy koncertowej i opóźnienia wydania długo oczekiwanego albumu, zespół Bon Jovi ogłosił dzisiaj, że ich nowy album „2020” zostanie wydany 2 października 2020 roku. Zapowiadający płytę nowy singiel „Do What You Can” właśnie trafił do serwisów streamingowych.

Album, którego premierę zaplanowano pierwotnie na  15 maja 2020 roku, wypełniły głębokie, dojrzałe piosenki, które, podobnie jak itytuł całości, miały przygotować słuchaczy na niełatwy, pełen wyzwań rok wyborczy. Tak samo jak i cała Ameryka, również zespół Jona niespodziewanie doświadczył pandemii koronawirusa, która zmieniła świat. Wkrótce  potem szybko nastąpiły przełomowe wydarzenia związane ze śmiercią George’a Floyda i późniejszym narodowym ruchem na rzecz równości rasowej. Artysta zdawał sobie sprawę, że tematów związanych z rokiem 2020 wciąż przybywa. W zaciszu domowego studia, przygotwal więc dwie nowe piosenki „American Reckoning” i „Do What You Can”, które dotyczą ostatnich wydarzeń i uzupełniają album o istotne zagadnienia.

„Jestem świadkiem historii” – powiedział Jon Bon Jovi. „Uważam, że największym darem artysty jest umiejętność mówienia swoim głosem w sprawach, które nas poruszają”.

Dobrze znany ze swojej rozległej pracy filantropijnej, Jon spędził pierwsze dni i tygodnie kwarantanny pomagając potrzebującym w swojej JBJ Soul Kitchen Community Restaurant w Red Bank, w New Jersey. Nazywając siebie „zmywarką” w restauracji, Jon został schwytany przez swoją żonę Dorotheę na poniższym zdjęciu, które zostało później opublikowane w mediach społecznościowych z podpisem „Jeśli nie możesz zrobić tego, co robisz… Możesz.” Jego songwriterski zmysł natychmiast ruszył do akcji i następnego dnia powstał cały utwór. W duchu wspólnoty, który towarzyszył wczesnym dniom kwarantanny, Jon poprosił fanów na  portalach społecznościowych zespołu aby „napisali swoją zwrotkę” i opowiedzieli własną historię z hashtagiem #DoWhatYouCan.. Muzyk  przygotował pierwszą zwrotkę i refren, po czym został wręcz zalany falą tysięcy odpowiedzi z napisanymi przez fanów fragmentami: zarówno rozdzierającymi serce, jak i podnoszącymi na duchu.

„Żaden zespół nie wzbudził więcej empatii, nie wyartykułował lepiej uczucia niepewności i nie pocieszył fanów z uspokojeniem niż rockersi z Jersey w pierwszych tygodniach wybuchu epidemii”, napisał dziennik USA Today o działaniach zespołu w tych historycznych tygodniach.

Ostateczna wersja „Do What You Can”, napisana przez Jona Bon Jovi, została po raz pierwszy wykonana akustycznie podczas dobroczynnej imprezy Jersey4Jersey, zbierając 6 milionów dolarów dla dotkniętych pandemią mieszkańców stanu. W kolejnych tygodniach  tygodniach cały zespół nagrał piosenkę w studio i dodał ją do nadchodzącego albumu.

Singiel „Do What You Can” dostępny w serwisach:

Źródło: Universal Music Polska