BoyWithUke wydaje nową EP-kę „Antisocial”

604b0a6d7d46ec9e06ae0eb1f56398b8

02/24/23

BoyWithUke wydaje nową EP-kę „Antisocial”

Tajemniczy piosenkarz, autor tekstów i producent, BoyWithUke, prezentuje niecierpliwie oczekiwaną EP-kę „Antisocial”.

Projekt zawiera trzy utwory, w tym wiodący singiel „idtwcbf (friends)”. Brzmienie ukulele przecina lodowaty beat, a BoyWithUke błagalnie szepcze: „Don’t make it harder than it has to be, baby please, I don’t think we can be friends”.

Artysta komentuje: – „Antisocial” to dla mnie wyjątkowa EP-ka. Te piosenki są jednymi z moich pierwszych, nad którymi faktycznie współpracowałem z producentami i inżynierami wokalnymi. Każda z nich miała własny, specyficzny proces tworzenia. Jestem podekscytowany, że w końcu mogę podzielić się tym, nad czym ostatnio pracowałem.

EP-ka zawiera uzależniający „Nosedive” i ostatni hit „Rockstar”. Wydany 10 lutego utwór zdobył już ponad 4,5 miliona streamów na Spotify i 2 miliony wyświetleń na YouTubie. Nakręcony w Toronto teledysk powstał w reżyserii Kevina Liena.

„Antisocial” jest następstwem „Sick Of U” z Oliverem Tree. Duet wygenerował ponad 49 milionów streamów na Spotify i 18 milionów wyświetleń na YouTubie. Serwis Genius słusznie przewidział, że współpraca stanowi nowy początek w karierze BoyWithUke. Warto tu wspomnieć o jego wykonaniu przeboju „Toxic” na żywo w ramach serii Open Mic, które ma już rekordowe 97 milionów wyświetleń. Niedawno artysta opowiedział o piosence w rozmowie z Genius Verified.

BoyWithUke kontynuuje dobrą passę. Liczba jego obserwatorów przekroczyła 7 milionów na TikToku, 3 miliony na YouTubie i 3 miliony na Spotify. Jego debiutancki album „Serotonin Dreams” tylko podsycił ekscytację enigmatycznym producentem. Wydawnictwo zgromadziło setki milionów streamów, a portal „The Honey Pop” okrzyknął go „albumem naszych marzeń”.

Wydany w 2021 roku platynowy przebój „Toxic” zgromadził do tej pory 1,2 miliarda streamów i przez dwa kolejne tygodnie zajmował 1. miejsce na liście Alternative Radio. W ubiegłym roku piosenka była 7. najpopularniejszym utworem wyszukiwanym w Google w USA.

BoyWithUke sam pisze i produkuje swoją muzykę, tworząc często we własnej sypialni z pomocą programu GarageBand. Ceni sobie prywatność, dlatego ukrywa twarz za charakterystyczną maską ze świecącymi oczami. Jest niezwykle aktywny na TikToku, gdzie chętnie publikuje minutowe piosenki na życzenie fanów. Największy rozgłos przyniósł mu utwór „Toxic”, który powstał w wyniku prośby o kawałek dotyczący toksycznych przyjaciół. Singiel opowiada o tym, gdy zdajesz sobie sprawę, że twoi przyjaciele są okropnymi ludźmi i pewnie lepiej byłoby ci bez nich, niemniej myśl o samotności jest jeszcze gorsza niż oni.

Wcześniej BoyWithUke wydał płyty „Melatonin Dreams, „Fever Dreams” oraz EP-ki „Trouvaille” i „Faded” (z wieloma nagraniami ze swojego TikTokowego projektu minutowych piosenek).

„Antisocial” – tracklista:

1. Rockstar

2. idtwcbf (friends)

3. Nosedive
Źródło: Universal Music Polska