Brexit. Co powinni wiedzieć podróżni

Świnoujście – iswinoujscie.pl » Brexit. Co powinni wiedzieć podróżni


iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.01.2021, 10:52:42] • Świat

Od 1 stycznia 2021 r. podróżnych przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii do Polski będą obowiązywały takie same przepisy jak podróżnych z krajów trzecich, czyli nie będących członkami Unii Europejskiej (UE).

Oznaczać to będzie zmianę limitów dotyczących wartości i ilości towarów przywożonych w bagażu osobistym oraz nowe zasady przewozu zwierząt.

Zmiany zasad przywozu towarów i przewozu zwierząt nie dotyczą podróżnych z Irlandii Północnej, ponieważ w tym zakresie będzie ona traktowana jak państwo członkowskie UE.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik Prasowy
Kierująca Wieloosobowym Stanowiskiem Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej
Izba Administracji Skarbowej

■ Zakłady opieki zdrowotnej z siedzibą w przychodni Dąbrowskiego nie mogą szczepić ze względu na remont/rusztowania ale jest deklaracja, że rusztowania mogą być błyskawicznie zdjęte żeby umożliwi także tym podmiotom włączenie się do akcji szczepień ■ Osoby niepełnosprawne będą dowożone do punktów szczepień. Pomoc w transporcie zadeklarowali strażacy ■ Szpital Miejski, Wojskowa Przychodnia Lekarska oraz uzdrowisko Świnoujście ogłosiły gotowość do rozpoczęcia programu szczepień. Szczegółowe informacje placówki umieszczają na swoich stronach internetowych ■ „Łączna kwota wypłaconych nagród w 2020 r. wyniosła 521 198 zł brutto. Kwota ta w całości mieści się w zaoszczędzonych w 2020 r. środkach z tytułu zwolnień lekarskich, zasiłków chorobowych bieżących, jak i Covid-19. Przyznanie nagrody, a także jej wysokość uzależniona była od efektywności pracy w minionym roku. Zastępcy prezydenta oraz skarbnik miasta otrzymali 9 tys. złotych brutto. Sekretarz miasta otrzymał nagrodę w wysokości 4500 zł brutto. Pozostali urzędnicy (w tym naczelnicy wydziałów) otrzymali od 500 zł do 7 tys zł brutto. Nagrody przyznane zostały również dyrektorom zakładów i placówek budżetowych: – Żłobek Miejski „Kubuś Puchatek” – 5500,00 brutto – Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” – 7500,00 brutto – SPZOZ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy – 7000,00 brutto – Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza – 4500,00 brutto Natomiast prezesi spółek miejskich nie otrzymają nagród, dopóki nie uzyskają skwitowania działalności za poprzedni rok, którego udziela zgromadzenie wspólników na wniosek rad nadzorczych – informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście” ■ Po 9 tysięcy złotych brutto nagród dostali za rok 2020 zastępcy prezydenta Janusza Żmurkiewicza. Znalazły się też pieniądze m.in. dla naczelników wydziałów magistratu. Nagrodzono również czterech dyrektorów spółek. – Nagrody zostały przyznane zgodnie z Regulaminem Wynagradzania Pracowników Urzędu Miasta Świnoujście, który wraz z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Świnoujście nr 505/2018 z dnia 31 lipca 2018 jest ogólnie dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, za m.in. wykazanie się inicjatywą, samodzielnością i wysokim poczuciem odpowiedzialności zawodowej – wylicza rzecznik prasowy prezydenta Jarosław Jaz. Sam prezydent Janusz Żmurkiewicz nie przyznaje sobie nagród – zapewnił jego rzecznik ■ Tajemnicza śmierć w dzielnicy nadmorskiej. W apartamentowcu przy Uzdrowiskowej znaleziono dwa ciała ■ Joanna Agatowska: „nie obawiam się w 2021 roku o wielkie inwestycje ale o całą sferę społeczną, której instytucje będą musiały zaciskać pasa. Trzymam kciuki żeby wszystkim udawało się realizować swoje zadania.” ■

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl