Były instrukcje dla lokatorki. Jednak sprawdzą wilgotny narożnik

iswinoujscie.pl • Środa [20.01.2021, 17:39:38] • Świnoujście

Były instrukcje dla lokatorki. Jednak sprawdzą wilgotny narożnik

fot. Czytelnik

Wilgotne i zagrzybione ściany. W domu samotna matka z trójką dzieci z alergiami. Po naszym artykule, do problemu naszej Czytelniczki odniosło się Towarzystwo Budownictwa Społecznego Lokum.

W grudniu 2019 zgłosiłam do ZGM-u, że zalewa od dachu i szczytową ścianę na trzecim piętrze – pisała niedawno pani Justyna, mieszkanka budynku przy ul. Monte Cassino 1. – Po kilku tygodniach przyszła Pani z ZGM-u i stwierdziła, że to moja wina bo w domu suszę pranie (wyjaśniłam, że 24 godziny mam otwarte okno do góry). Jak żyję prawie 40 lat, pierwszy raz usłyszałam, że od prania tak zalewa ściany i sufit. Jak tylko pada deszcz, jest mgła i wilgoć w powietrzu, ściany są mokre.

Pani z ZGM-u stwierdziła, że oni mi tego nie zrobią i mam zrobić sobie sama – kontynuowała nasza Czytelniczka. – Używałam preparatów na pleśń i nic nie dawało efektu, ponieważ ściany są non stop mokre. Poprosiłam o pomoc ekipę budowlaną, stwierdzili że to w 100% nie jest moja wina, jest to wina zarządcy budynku. Powiedzieli, że mam nic sama nie robić. Kominiarz sprawdzał – z wentylacją nie ma problemu.

Były instrukcje dla lokatorki. Jednak sprawdzą wilgotny narożnik

fot. Czytelnik

W październiku 2020 r. poszłam do biura zarządcy budynku ”ANKOR”, powiedziałam o mojej sytuacji, pokazałam zdjęcia i w biurze powiedzieli że za 2-3 dni przyjdą z dekarzem i kominiarzem. Jest grudzień do dnia dzisiejszego nikogo nie było. Wszyscy mają wszystko gdzieś…- podsumowuje nasza Czytelniczka.

Sama wychowuję trójkę dzieci, do ZGM-u zgłosiłam, że dzieci mają alergię na pleśń, grzyby i roztocza. Starsza córka ma astmę. Jest teraz taka pogoda i z dnia na dzień grzyba jest coraz więcej , ściany są mokre, wyrwałam nawet listwę z paneli, bo tam też jest pleśń. Bardzo proszę o pomoc – apelowała pani Justyna.

Były instrukcje dla lokatorki. Jednak sprawdzą wilgotny narożnik

fot. Czytelnik

Do sprawy odniósł się TBS Lokum (dawniej Zakład Gospodarki Mieszkaniowej), w którego zasobie jest lokal, gdzie mieszka z dziećmi pani Justyna. Jak nas poinformowano, problem pojawienia się w lokalu wilgoci został zgłoszony przez najemcę telefonicznie 30 stycznia 2020 r.

W dniu 14 lutego 2020 r. odbyła się wizja w lokalu – czytamy w przesłanym nam piśmie – w trakcie której stwierdzono m.in. niewystarczające wietrzenie lokalu przez najemcę. Zatrzymywanie wytwarzanej wilgoci w lokalu jest najczęstszą przyczyną powodującą zawilgocenia na powierzchni ścian. Należy nadmienić, że budynek jest ogrzewany z sieci miejskiej i ocieplony.

Były instrukcje dla lokatorki. Jednak sprawdzą wilgotny narożnik

fot. Czytelnik

W piśmie wysłanym do najemcy w dniu 3.03.2020 r. wyjaśniono, w jaki sposób użytkować lokal, aby w przyszłości nie wystąpiły kolejne wykwity – czytamy dalej. – Ponadto najemca został poinformowany o konieczności monitorowania problemu oraz zgłoszenia pod wskazany w piśmie numer telefonu, gdyby się okazało, że zawilgocenie ściany w pokoju dalej występuje. Najemca nie zgłaszał już w późniejszym czasie jakichkolwiek problemów związanych z zawilgoceniem ścian lokalu.

Po tym, jak sprawą zainteresowało się iswinoujscie, przeprowadzono ponowną wizję w lokalu.

Stwierdzono, że najemca nie dostosował się do zaleceń wystosowanych do niego w piśmie z dnia 3.03.2020 r. – czytamy w piśmie, pod którym podpisali się prokurenci Artur Ćwik i Dorota Szczepaniak z Towarzystwa Budownictwa Społecznego Lokum. – Do najemcy wystosowano ponownie pismo informujące, że celem usunięcia przyczyny pojawiania się pleśni na ścianach konieczna jest realizacja zaleceń dot. sposobu użytkowania lokalu.

Ponadto – czytamy dalej – z uwagi na to, iż najemca wskazuje, że w jednym z pomieszczeń przyczyną może być dodatkowo zewnętrzne zawilgocenie narożnika ściany, powiadomiono Zarządcę budynku firmę Ankor o konieczności sprawdzenia narożnika ściany. Trwają czynności sprawdzające.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl