Były stoczniowiec: Tak został potraktowany majątek stoczni

Były stoczniowiec: Tak został potraktowany majątek stoczni
Po raz kolejny były stoczniowiec, Józef Dubaniewicz postanowił poruszyć temat zlikwidowanej stoczni MSR – Gryfia. Tym razem zrobił to z okazji zbliżających się Dni Morza. – Zbliżają się Dni Morza więc wielu mieszkańców miasta pomyśli o zlikwidowanej Morskiej Stoczni Remontowej S.A. Obchody Dni Morza w tej najlepszej stoczni na Pomorzu Zachodnim obchodzone były zawsze bardzo uroczyście. W corocznych spotkaniach brały udział setki stoczniowców, wraz ze swoimi rodzinami i znajomymi – opisuje Dubaniewicz.

Były stoczniowiec ubolewa nad tym, że niestety mimo wielkiej i bardzo dobrej infrastruktury stoczniowej budowanej przez pół wieku przez świnoujskich stoczniowców ten nowoczesny zakład pracy został zlikwidowany.
Były stoczniowiec: Tak został potraktowany majątek stoczni [1]

– Ogromny majątek stoczniowy został wywieziony, lub zezłomowany. Na załączonych zdjęciach jest wiata, która w MSR S.A. była stacją acetylenową zasilającą sieć acetylenową na terenie całej stoczni, są rusztowania przenośne i podpory do remontu pokryw lukowych ładowni statków, zbiorniki rozchodowe ścierniwa do czyszczenia kadłubów, rusztowania zawieszane na żurawiach – dodaje Dubaniewicz.
Były stoczniowiec: Tak został potraktowany majątek stoczni [2]

Jak twierdzi w przesłanym do redakcji liście to zaledwie kilka przykładów , w jaki sposób majątek MSR S.A. został potraktowany.
Były stoczniowiec: Tak został potraktowany majątek stoczni [3]

– Dla byłych stoczniowców naszej stoczni to bardzo przygnębiający widok, lecz trzeba pogodzić się z tym, że już nigdy nie będziemy przeżywać Dni Morza tak radośnie i uroczyście , jak było to w okresie samodzielnego funkcjonowania tej zasłużonej i cenionej w Europie Morskiej Stoczni Remontowej S.A. – podsumowuje Józef Dubaniewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl