CH4YN debiutuje w Sony Music

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

CH4YN – Too Lost To Be Found

Listen to Too Lost To Be Found by CH4YN.

Czytaj więcej

23-letni DJ i producent w ostatnich latach zapracował na reputację jednego z najbardziej ekscytujących niemieckich talentów. Teraz CH4YN otwiera zupełnie nowy rozdział dzięki nowemu kontraktowi z Sony Music, prezentując singiel „Too Lost To Be Found”.
CH4YN uwielbia próbować nowych rzeczy, eksperymentować i nieustannie przesuwać granice muzyki elektronicznej. Jego natychmiast rozpoznawalny styl składa się z tanecznych beatów electro, harmonijnych hooków i wpływów trance oraz nowoczesnego brytyjskiego brzmienia.
Już jako mały chłopiec Marco Krstic był zafascynowany muzyką. Urodzony i wychowany w Düsseldorfie wszechstronnie utalentowany muzyk nauczył się grać na gitarze klasycznej w wieku 6 lat. Jako nastolatek komponował już swoje pierwsze piosenki. W wieku 19 lat nauczył się produkcji i powoli rozwijał się w coraz bardziej popowym kierunku, jednak jego serce w pełni skradła elektronika.

Dziś CH4YN łączy elementy syntetyczne i organiczne, tworząc taneczną, chwytliwą mieszankę. To za jej sprawą artysta nie jest już dobrze strzeżonym lokalnym sekretem, a jednym z najciekawszych muzyków na niemieckiej scenie. W 2019 roku artysta samodzielnie wydał swój debiutancki singiel i od tamtej pory zgromadził miliony odtworzeń. Jego ekscytującą podróż śledzi już ponad 1,4 miliona stałych słuchaczy na Spotify, 61,4 tys. obserwujących na TikToku i 6,4 tys. fanów na Instagramie. Liczby te bez wątpienia wzrosną dzięki najnowszemu singlowi „Too Lost To Be Found”.
„Muzyka zawsze była dla mnie swego rodzaju azylem; miejscem, w którym mogę w pełni wyrazić siebie, nie muszę się ograniczać ani trzymać się sztywnych schematów”, mówi 23-latek. „Zwłaszcza w wojsku często czułem się bardzo samotny i zagubiony. Tamten okres w moim życiu był dla mnie niezwykle ważny, jednak w pewnym momencie doszedłem do punktu, w którym musiałem coś zmienić. Moje kawałki to absolutne przeciwieństwo tych hierarchicznych struktur – to moje własne narzędzie uwalniające mnie z tych łańcuchów i umożliwiające twórcze wyrażanie siebie”.

CH4YN łączy elementy analogowe i cyfrowe oraz syntetyczne i organiczne. Rezultatem jego eksperymentów jest mieszanka, którą można ulokować gdzieś pomiędzy technoidowymi klubowymi klimatami a porywającymi, chwytliwymi przebojami.
Kierujący się niemalże dziecięcą ciekawością, CH4YN postrzega siebie jako prawdziwego artystę DIY (do it yourself – zrób to sam). Przykłada taką samą wagę do każdego aspektu swojej muzyki: od pisania piosenek, przez nagrywanie, po produkcję. Wszechstronnie uzdolniony artysta konsekwentnie realizuje swoją wizję. Słychać to zwłaszcza w jego najnowszym singlu.
„Większość moich utworów powstaje przy użyciu środków analogowych, na przykład na gitarze. Lubię po prostu pozwolić sobie na improwizację i zobaczyć, dokąd poprowadzi mnie ten flow. Czasem inspirują mnie także ciekawe sample, wokół których nadal buduje się podstawowa struktura – jak obraz, który staje się coraz bardziej złożony, kolorowy i realistyczny. Ważne jest dla mnie, aby się nie powtarzać, ale pokazać całe spektrum mojego dźwiękowego świata. Zależy mi na dalszym rozwoju i odkrywaniu siebie w określony sposób w każdym nowym utworze”.

CH4YN stawia na muzyczne i osobiste odkrycia, które oddaje także w swoich tekstach – czasem pisanych samodzielnie, a czasem z wybranymi tekściarzami. W „Too Lost To Be Found” DJ, producent i muzyk doskonale uchwycił podejście do życia swojego pokolenia współpracując z grecko-amerykańską piosenkarką Barbarą Argyrou, odpowiedzialną za część tekstu oraz wokal w piosence.
„Wszystkie piosenki wynikają z określonego nastroju”, dodaje CH4YN. „Staram się kierować swoimi emocjami i jednocześnie uchwycić pewną energię, którą czuć w studiu podczas procesu tworzenia. Każdy utwór odzwierciedla część mojego życia i mojej historii”. CH4YN zadbał o to, aby jego historia dotarła do każdego za sprawą uzależniających beatów, świetnej melodii i porywającego wokalu.
„«Too Lost To Be Found» opisuje walkę i zagubienie, jakie odczuwa dziś wielu przedstawicieli mojego pokolenia. Utwór ten powstał w bardzo intensywnym dla mnie czasie, kiedy to zdecydowałem się porzucić bezpieczną przyszłość i całkowicie skupić się na muzyce. Z jednej strony bardzo podobała mi się ta nowa twórcza swoboda, z drugiej – czułem się przytłoczony i zagubiony. Kiedy zaczynasz coś nowego w życiu, spada na ciebie tak wiele nowych wrażeń, że najpierw musisz je przetworzyć. Właśnie to robię w tej piosence. Niesamowicie odpręża mnie mówienie o moich rozdartych emocjach. Jestem przeszczęśliwy, że zdecydowałem się na ten krok”.
„Too Lost To Be Found” to pierwszy singiel CH4YN pod skrzydłami Sony Music. Jeszcze w tym roku artysta zaprezentuje nam kolejne utwory. DJ, producent i muzyk pracuje obecnie nad debiutancką EP-ką oraz nadchodzącymi pierwszymi koncertami w jego karierze.
blank