Charli XCX wydała „BRAT” – z miejsca kultowy klasyk. Artystka wystąpi w Polsce 6 lipca na Open’er Festival.

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/07/24

Charli XCX wydała „BRAT” – z miejsca kultowy klasyk. Artystka wystąpi w Polsce 6 lipca na Open’er Festival.

Po nieustraszonej kampanii, w której Charli spowodowała blokady dróg na całym świecie dzięki swoim pop-upowym setom DJ-skim PARTYGIRL, zawojowała internet viralowymi singlami oraz ich alternatywnymi wersjami i po tym, jak wprowadziła nowy odcień zieleni do kulturowego leksykonu, artystka w końcu wydała wyczekiwany album „BRAT”.

Jeszcze przed premierą, płyta otrzymała entuzjastyczne recenzje. – Niwelujący nierówności hymny najbardziej ludzkiej supergwiazdy popu – napisał „The Guardian”. – Bezpośredni album, który z miejsca staje się kultowym klasykiem – zawtórował DORK. – Ekscytująca oda do niejednego oblicza kultury klubowej, które stanowią fundamenty wszystkiego, czym stała się Charli – podsumował DIY.

Słowa uznania popłynęły też od dziennikarza „Rolling Stone’a” – „pełen wyznań album, który nie nigdy traci energii”, a nawet „Financial Timesa” – „jedna z najlepszych płyt”.

„BRAT” zawiera przeboje „Von dutch” – odważny i ciężki syntezatorowy pierwszy przedsmak płyty – wraz z ostatnimi singlami „Club classics”, „B2b” i „360”. Charli wypuściła również szereg viralowych wersji utworów z „BRAT”, w tym „The von dutch remix z addison rae i a. g. cook” oraz „The 360 remix z robyn i yung lean”.

Podgrzewając atmosferę przed premierą „BRAT”, gwiazda – z A.G. Cookiem, George’em Danielem, Finnem Keane’em i Dossem – dała niezapomniany show z serii Boiler Room na nowojorskim Brooklynie, tym samym rozpoczynając kampanię promującą płytę. Na imprezę zarejestrowało się 40 tysięcy osób, co było rekordem w historii imprezy. Gościnnie na scenie pojawiły się Addison Rae i Julia Fox. Całą transmisję z  „Boiler Room & Charli XCX Presents: PARTYGIRL” można obejrzeć TUTAJ.

Z nowym albumem, Charli wyrusza w trasę, w ramach której 6 lipca wystąpi na Open’erze w Gdyni.

Poza „BRAT”, Charli ostatnio pracowała nad wieloma projektami filmowymi i telewizyjnymi po przełomowym sukcesie jej udziału w ścieżce dźwiękowej do „Barbie” z ubiegłego roku, „Speed Drive”. Jest współproducentką wykonawczą muzyki do filmu A24 „Mother Mary” wraz z Jackiem Antonoffem oraz producentką oryginalnej muzyki do serii Benito Skinnera „Overcompensating” na Prime Video. Ponadto Charli zagra w remake’u kultowego horroru z 1978 roku „Faces of Death” w reżyserii Daniela Goldhabera.

Avant-popowa i elektroniczna supergwiazda Charli XCX stała się ikoniczną postacią w świecie sztuki, pomagając rozszerzyć krajobraz popularnej muzyki w ostatniej dekadzie, płynnie przechodząc między undergroundem a mainstreamem ze swoją artystyczną twórczością. W ciągu swojej przełomowej kariery, ta wielozadaniowa Artystka zdobyła uznanie krytyków za swój innowacyjny styl i ducha przedsiębiorczości, a jej nowatorskie podejście na nowo ukształtowało kulturę popularną. Jej trwały wpływ został ugruntowany w zeszłym roku, kiedy Charli została uhonorowana Nagrodą Wizjonera na corocznym Ivor Novello w Londynie. Ostatnio trafiły do niej natomiast statuetki Powerhouse Award podczas Billboard’s Women In Music i ASCAP Global Impact Award.

„BRAT”:
01. 360
02. Club classics
03. Sympathy is a knife
04. I might say something stupid
05. Talk talk
06. Von dutch
07. Everything is romantic
08. Rewind
09. So I
10. Girl, so confusing
11. Apple
12. B2b
13. Mean girls
14. I think about it all the time
15. 365