Charli XCX z nowymi singlami „Club Classics” i „B2b” zapowiada album „BRAT” – premiera pełna gwiazd i nowości

Źródło: Warner Music Poland
04/03/24

Charli XCX z nowymi singlami „Club Classics” i „B2b” zapowiada album „BRAT” – premiera pełna gwiazd i nowości

Charli XCX z radością prezentuje dwa nowe single z jej długo oczekiwanego nadchodzącego albumu „BRAT” – „Club classics” oraz „B2b”.

„BRAT”, szósty studyjny album Charli, zostanie wydany w piątek, 7 czerwca, a pełna lista utworów jest już dostępna poniżej.

„Von dutch”, pierwszy singiel z albumu, charakteryzujący się bezczelnym brzmieniem i ciężkimi syntezatorami, ukazał się w lutym. Pitchfork nazwał go „Najlepszym Nowym Utworem”, a Billboard opisał jako „uroczo hałaśliwy”. Klip został wyreżyserowany przez Torso.

Charli niedawno zaprezentowała także „The Von dutch Remix with Addison Rae & A. G. Cook”, pełen energii remix przebojowego singla, w którym A. G. Cook zaprezentował swój charakterystyczny, idiosynkratyczny styl produkcji, a Charli i Addison śpiewają na zmianę.

W lutym Charli zorganizowała pamiętny występ Boiler Room w Brooklyn, Nowy Jork, inaugurując kampanię „BRAT” z A. G. Cookiem, George’em Danielem, Finnem Keane’em i Dossem. Ze specjalnymi występami gwiazd takich jak Addison Rae i Julia Fox, show stało się jednym z wiralowych momentów roku.

„BRAT” jest niecierpliwie oczekiwanym następcą albumu z 2022 roku „CRASH”, który dotarł na szczyt oficjalnej listy albumów w Wielkiej Brytanii, i zapowiada się jako ekscytujący klubowy album, zbudowany wokół wysokich odniesień artystycznych i komentarza społecznego.

Oprócz nowego albumu, Charli pracuje nad wieloma projektami filmowymi i telewizyjnymi po przełomowym sukcesie jej udziału w ścieżce dźwiękowej do „Barbie” z ubiegłego roku, „Speed Drive”. Jest współproducentką wykonawczą muzyki do filmu A24 „Mother Mary” wraz z Jackiem Antonoffem oraz producentką oryginalnej muzyki do serii Benito Skinnera „Overcompensating” na Prime Video. Ponadto Charli zagra w remake’u kultowego horroru z 1978 roku „Faces of Death” w reżyserii Daniela Goldhabera.

Avant-popowa i elektroniczna supergwiazda Charli XCX stała się ikoniczną postacią w świecie sztuki, pomagając rozszerzyć krajobraz popularnej muzyki w ostatniej dekadzie, płynnie przechodząc między undergroundem a mainstreamem ze swoją artystyczną twórczością. W ciągu swojej przełomowej kariery, ta wielozadaniowa Artystka zdobyła uznanie krytyków za swój innowacyjny styl i ducha przedsiębiorczości, a jej nowatorskie podejście na nowo ukształtowało kulturę popularną. Jej trwały wpływ został ugruntowany w zeszłym roku, kiedy Charli została uhonorowana Nagrodą Wizjonera na corocznym Ivor Novello w Londynie, a także otrzymała Nagrodę Powerhouse

‘BRAT’ tracklista:
1. 360
2. Club classics
3. Sympathy is a knife
4. I might say something stupid
5. Talk talk
6. Von dutch
7. Everything is romantic
8. Rewind
9. So I
10. Girl, so confusing
11. Apple
12. B2b
13. Mean girls
14. I think about it all the time
15. 365