Charlie Puth przedstawia „Hero”. Pierwszy singiel z nadchodzącej, czwartej płyty gwiazdora

blank

Źródło: Warner Music Poland
05/24/24

Charlie Puth przedstawia „Hero”. Pierwszy singiel z nadchodzącej, czwartej płyty gwiazdora

Nominowany do nagrody GRAMMY i sprzedający multiplatynowe nakłady piosenkarz, autor tekstów i producent – Charlie Puth – powraca dziś z nowym singlem „Hero”.

Utwór wyprodukowany został przez samego Putha, napisany przez niego wspólnie z Johnem Byronem, Jackiem Rochonem i długoletnim współpracownikiem JKashem. Charlie po raz pierwszy zaprezentował singiel w mediach społecznościowych, informując, że ktoś ważny dla niego dał mu znak, by w końcu wydał piosenkę, którą od dłuższego czasu trzymał na dysku.

„Hero” to pierwszy utwór z wyczekiwanego czwartego studyjnego albumu Putha – pierwszego od czasu „CHARLIE” z 2022 roku, który zawierał platynowe przeboje „Light Switch” i „Left and Right” z udziałem Jung Kook z BTS.

Do tej pory Puth zgromadził ponad 35 miliardów streamów, wylansował dziewięć multiplatynowych singli (w tym „Attention”, „How Long”, „We Don’t Talk Anymore” i inne), zdobył cztery nominacje do GRAMMY, trzy Billboard Music Awards, Critic’s Choice Award oraz nominację do Złotego Globu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Puth wystąpił również na koncercie Gershwin Prize for Popular Song 2024, gdzie zaśpiewał na cześć Eltona Johna i Berniego Taupina oraz z jego własną 14-krotnie platynową piosenką „See You Again” podczas ceremonii Breakthrough Prize 2024.

Puth pozostaje jednym z najbardziej największych twórców hitów w branży i poszukiwanym współpracownikiem w wielu gatunkach, ostatnio w świecie K-popu, współprodukując, pisząc i występując w najnowszym singlu Stray Kids „Lose My Breath” oraz produkując i pisząc „Like That” dla BABYMONSTER.

W międzyczasie, singiel „Stay” z 2021 roku, który Charlie współtworzył i produkował dla The Kid Laroi i Justina Biebera, królował na pierwszym miejscu listy Billboard Global 200 przez jedenaście tygodni. Ponadto, jego współpraca z Gabby Barrett przy ich „I Hope (Remix)” zapewniła mu czwarty w dorobku singiel w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100.