Chiiild w nowym kawałku „Good For Now” z Lucky Daye

01/13/23

Chiiild w nowym kawałku „Good For Now” z Lucky Daye

Wszechstronnie utalentowany Chiiild wydaje najnowszy utwór „Good For Now” z udziałem Lucky Daye. Piosenka pojawi się na nadchodzącym albumie Chiiild, „Better Luck in the Next Life”, który ma ukazać się 3 marca.

Najnowsza współpraca z gwiazdą R&B po prostu hipnotyzuje. Artyści współpracowali wcześniej przy „Compassion” z nominowanego do Grammy albumu Daye, „Candydrip”.

Chiiild opowiada o singlu: – Czasami, gdy dajemy się ponieść emocjom, zaczynamy myśleć o przyszłości z nadzieją, że nasze obecna uczucia nie ulegną zmianie. Ta piosenka jest przypomnieniem, aby być obecnym tu i teraz. Nigdy nie wiemy, co przyniesie jutro.

Wcześniej kanadyjski artysta zaprezentował „Bon Voyage”. Pierwszy singiel zapowiadający „Better Luck in the Next Life” to opowieść o kreatywnej wolności, osobistej równowadze i powrocie do domu. Chiiild kontynuował zapowiedzi, wydając grudniowy singiel „You Get Me (A Final Word)”. Wiosną wyruszy w headlinerską trasę po USA i Kanadzie w ramach promocji albumu.

„Better Luck in the Next Life” to następca wydanego w 2021 debiutanckiego albumu „Hope for Sale”, który zebrał rewelacyjne recenzje m.in. w NPR, Complex, „NYLON” i wielu innych mediach oraz przekroczył 58 milionów streamów na całym świecie. Krążek był nominowany do JUNO 2022 Awards w kategorii Alternatywny album roku, a Chiiild trafił na listę VEVO’s 2022 DSCVR Artists to Watch. Kanadyjczyk pojawił się także w programie „Jimmy Kimmel Live!”, gdzie wykonał single „Pirouette” i „Sleepwalking”. Na początku 2020 roku ukazała się jego debiutancka EP-ka „Synthetic Soul”.

W 2022 Chiiild udał się w trasę jako support Leona Bridgesa. Wcześniej wyprzedał własną debiutancką trasę po Stanach Zjednoczonych, która obejmowała również liczne festiwale.

Utalentowany Chiiild tworzy piękne, a zarazem zmuszające do myślenia piosenki, które są zręczną mieszanką soulu, jazzu, R&B i popu. Zestaw jego inspiracji jest naprawdę szeroki, od Pink Floyd do Marvina Gaye’a. Chiiild ma ucho do melodii oraz talent kompozytorski, głęboko zakorzeniony w umiejętności opowiadania historii ze społecznym zacięciem. Nadchodzący album „Better Luck in the Next Life” to połączenie pasji oraz energii artysty, który nie boi się podejmować ryzyka.

Pochodzący z Nowego Orleanu Lucky Daye wcześnie odkrył w sobie miłość do muzyki oraz talent do śpiewania i pisania. Przez zniszczenia spowodowane huraganem Katrina, zmuszony był przenieść się do Atlanty, a następnie zapuścił korzenie w Los Angeles, gdzie ma szansę realizować swoje muzyczne cele. To właśnie w LA pracował z D’Mile nad debiutanckim albumem „Painted”. Jego niezaprzeczalny talent przyciągnął uwagę wytwórni Keep Cool działającej we współpracy z RCA Records.

Lucky Daye ma na koncie aż jedenaście nominacji do Grammy i jedną nagrodę. Jego drugi album zadebiutował w pierwszej dziesiątce oraz zdobył uznanie takich krytyków, jak NPR, Complex, „Rolling Stone” czy Billboard. Lucky wydał także serię współprac, w tym „Star” z Megan Thee Stallion, „Too Much” z Markiem Ronsonem, „A Mess” z Ellą Mai czy „CYBAH” z Syd.
Źródło: Universal Music Polska