CHVRCHES i Robert Smith nagrali wspólny utwór

06/04/21

CHVRCHES i Robert Smith nagrali wspólny utwór

CHVRCHES i Robert Smith prezentują wspólny utwór „How To Not Drown”. Singiel zapowiada czwarty album grupy CHVRCHES zatytułowany „Screen Violence”. Premiera krążka zaplanowana jest na 27 sierpnia.

Lider grupy The Cure to jeden z największych muzycznych bohaterów grupy CHVRCHES. Niepodrabialny wokal Roberta Smitha idealnie współgra z głosem Lauren Mayberry oraz warstwą muzyczną zbudowana wokół mrocznego pianina i konceptu próby zachowania przytomności w momencie, w którym czujesz, że toniesz.

„How Not To Drown” nagrane z liderem The Cure to drugi singiel zapowiadający nowy album CHVRCHES. Wcześniej trio udostępniło utwór „He Said She Said”. „Screen Violence” niemal w całości powstało podczas zdalnej pracy muzyków: Lauren i Martin Doherty z Los Angeles, a Iain Cook z Glasgow.

„Screen Violence” pierwotnie miało być nazwą zespołu. Dziesięć lat później, w czasie pandemii, kiedy rzeczywistość ekranowej przemocy nigdy nie była bardziej adekwatna, muzycy CHVRCHES powrócili do tytułu. W ich muzycznej opowieści przemoc pojawia się w trzech narracjach: na ekranie, przez ekrany i poprzez ekrany. Album przedstawia historie pełne samotności, rozczarowania, lęku, złamanego sercu oraz żalu.

– Na początku procesu nagrywania płyty myślałam, że chcę trochę uciec, jedynie zaznaczyć własne uczucia i doświadczenia w pewnym zestawie pomysłów i konceptów. Jednak ostatecznie wszystkie teksty, które powstały z myślą na nowy album, okazały się bardzo osobiste, mimo tych eskapistycznych zapędów – mówi Lauren Mayberry, a Martin Doherty dodaje: – Aspekt ekranu na początku był dla mnie o wiele bardziej dosłowny. Kiedy robiliśmy płytę, połowę naszego życia prowadziliśmy przez ekrany. To, co na początku było tylko konceptem, okazało się jedyną możliwością do stworzenia płyty.

Nagrania „Screen Violence” zbiegły się z dziesięcioleciem CHVRCHES. W trakcie tej dekady grupa wydała trzy albumy: przełomowy „The Bones of What You Believe” w 2013, „Every Open Eye” w 2015 i „Love is Dead” w 2018.

„He Said She Said” spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony mediów. Na łamach Vulture czytamy: „Wielki utwór. Hook świetnie pasuje do pandemicznego katharsis”. Utwór wspina się na US Alternative Charts, zadebiutował na szczycie NACC Singles Charts oraz 3. Submodern Chart. Do singla powstał klip w reżyserii multi-dyscyplinarnego artysty Scotta Kiernana.
Źródło: Universal Music Polska