CKay wydał nowy, bujający singiel. Odpręż się przy utworze „Wahala”

blank

Źródło: Warner Music Poland
04/23/24

CKay wydał nowy, bujający singiel. Odpręż się przy utworze „Wahala”

Nigeryjski piosenkarz i autor tekstów CKay, po raz kolejny oczarowuje entuzjastów muzyki swoim najnowszym singlem „Wahala”. Utwór powstał z udziałem uznanego artysty Olamide.
 

Będąc na fali dzięki poprzednim wydawnictwom, w „Wahala” artysta prezentuje swoje charakterystyczne brzmienie, wzbogacone o porywającą, utrzymaną w hiszpańskim stylu gitarową melodię. Dzięki hipnotyzującemu głosowi CKaya i błyskotliwej opowieści w wykonaniu Olamide, dostajemy świeżą, tętniącą energię.

CKay rozpoczął 2024 rok wydawnictwem „IS IT YOU? / MYSTERIOUS LOVE”. Piosenki, które wyprodukowali CKay i Reward Beatz zgromadziły już odpowiednio 4 miliony („MYSTERIOUS LOVE”) i blisko 3 miliony streamów („IS IT YOU?”). 

Chukwuka Ekweani, lepiej znany jako CKay, to wielka gwiazda coraz prężniej działającej sceny afrobeats. Wszechstronnie utalentowany artysta, który zajmuje się zarówno produkcją, wykonywaniem muzyki jak i pisaniem piosenek, swoją twórczość określa mianem emo-afrobeatu. Sławę i rozgłos zdobył za sprawą wiralowego singla „love nwantiti”.

W 2021 roku CKay został najczęściej streamowanym artystą roku i stał się pierwszym afrykańskim wykonawcą, którego dwa utwory jednocześnie znalazły się w TOP30 playlisty Global Spotify. Jest też pierwszym od 50 lat muzykiem z Afryki, który przez 4 tygodnie z rzędu utrzymywał się w pierwszej piątce brytyjskiej listy przebojów. Natomiast singiel „love nwantiti” pokrył się wielokrotną platyną w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Indiach, we Włoszech, a także w Polsce. Hit zdobył też złote statusy w Wielkiej Brytanii, Australii, RPA i Nowej Zelandii.

CKay sukcesywnie zdobywa coraz większą popularność na globalną skalę, osiągając takie sukcesy, jak najczęściej shazamowana piosenka na świecie. Jego kolejny, rozpoznawalny na całym świecie singiel „Emiliana” podążył tym samym śladem, zdobywając kolejne pozycje na światowych listach przebojów, a obecnie ma ponad 501 milionów streamów. Utwór dotarł też na 1. miejsce zestawienia UK Afrobeats Chart oraz na 2. pozycję na Shazam Top 200 (afrobeats). Ponadto znalazł się na szczycie zestawień Apple Music w sześciu krajach.

Debiutancki album CKaya pt. „Sad Romance”, z udziałem takich artystów jak, Davido, Ayra Starr i Focalistic, został wydany w 2022 roku i od tego czasu zdobył ponad 380 milionów streamów na całym świecie.