Claire Rosinkranz w nowym singlu

03/13/23

Claire Rosinkranz w nowym singlu

19-letnia piosenkarka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka z Południowej Kalifornii – Claire Rosinkranz – prezentuje najnowszy singiel „Never Goes Away”.

Claire jechała autem na sesję pisania, gdy poczuła nagły przypływ weny i napisała „Never Goes Away”. Delikatna gitara i pstryknięcia wybudzają nas z letargu. Artystka skupia się na trwałości śladu, który stale po sobie pozostawiamy.

– Przez większość czasu, kiedy powiesz lub opublikujesz coś w sieci, nie możesz tego cofnąć. Bądźmy więc mądrzy w swoich słowach i czynach – radzi. – Inspiracją do tej piosenki były małe wiadomości, które mój przyjaciel Hunter napisał na fotografiach po skończonej sesji zdjęciowej. Jedna z nich dotyczyła właśnie tego – gdy coś już wyjdzie, nie można tego cofnąć.

Poprzedni singiel Claire „Sad In Hawaii” zdobył uznanie takich krytyków m.in. „Entertainment Tonight”, „DORK” czy „Clash”. Artystka ma na koncie także liczne pochwały od „The New York Times”, „Billboardu” oraz HYPEBAE.

Muzyka Claire Rosinkranz czerpie z alternatywnego popu, punka i elektroniki. Artystka ma niezaprzeczalny talent do opowiadania historii, które pokolenie Z zna z autopsji.

Od czasu wydania przełomowego, złotego debiutu „Backyard Boy”, Claire zbudowała oddaną bazę fanów. Zgromadziła ponad miliard streamów na całym świecie, złoty certyfikat w USA oraz nagrodę MTV Trending za Najlepszą przełomową piosenkę na gali MTV VMA 2021. Poza nominacją do HeartRadio Music Awards 2022, koncertowała z Alekiem Benjaminem i wyprzedawała koncerty w całej Ameryce Północnej. Gościła też na największych festiwalach, takich jak Lollapalooza, Austin City Limits czy Life Is Beautiful.

Teksty Claire Rosinkranz skupiają się na błogich wakacjach nastoletnich lat, road tripach, policealnych przygodach oraz motylach w brzuchu i młodzieńczej miłości.

Świat usłyszał o niej w 2020 roku, kiedy to wydała przełomowy singiel „Backyard Boy”. Zainteresowanie jej twórczością utrzymało się dzięki kolejnym EP-kom, takim jak „BeVerly Hills BoYfRiEnd” (2020) czy „6 Of A Billion” (2021).

Po drodze współpracowała z takimi nazwiskami jak Jeremy Zucker, ROLE MODEL, Clinton Kane, Hauskey, Aidan Bissett czy Alec Benjamin, z którym udała się w trasę.

Claire już wkrótce zaprezentuje debiutancki album, który ogrzeje cały świat dzięki sile Kalifornijskiego słońca. Płyta pełna jest radosnych gitar, produkcji lo-fi i refrenów, których naprawdę ciężko jest nie śpiewać razem z nią. Artystce udało się uchwycić całe spektrum emocji, stanowiących nieodłączny element dorastania.
Źródło: Universal Music Polska