Co się dzieje w Szkole Podstawowej nr 6?

Co się dzieje w Szkole Podstawowej nr 6?
Przed budynek B Szkoły Podstawowej nr 6 zajechała karetka pogotowia. Jednak przyczyny długo nie były znane, gdyż szkoła udzieliła niekonkretnej odpowiedzi, tłumacząc tylko, że taka była konieczność.

Jednak redakcji portalu iswinoujscie.pl udało się uzyskać więcej informacji – okazuje się, że na terenie szkoły doszło do incydentu między dwoma uczniami i jeden z uczniów został poszkodowany na tyle, że potrzebna była interwencja Pogotowia Ratunkowego.

Pierwsza odpowiedź na pytanie redakcji o powody wizyty pogotowia nie wyjaśniła nic. „Zgodnie z procedurami szkolnym interwencja ratowników medycznych spowodowana była potrzebą udzielenia pomocy lekarskiej uczniowi” – odpisała nam Izabela Hamera, pracownik SP 6.

Od asystentki dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Pani Agaty Sadurskiej jednak dowiedzieliśmy się, że ratownicy medyczni, wezwani do SP 6 przy ulicy Kościuszki do  jednego z uczniów stwierdzili, że ma  dziecko doznało urazu brzucha i ma powierzchowny uraz głowy. Po zaopatrzeniu medycznym zostało oddane pod opiekę rodziców.

Dopiero na pytanie o to, co było przyczyną tych urazów, otrzymaliśmy wyjaśnienia, które potwierdziły, że doszło do incydentu.

Uzbrojeni w informację z Pogotowia zadaliśmy drugi raz pytanie do dyrektora szkoły podając urazy nastolatka. Tym razem Pani Dyrektor zdecydowała się potwierdzić fakty, które były przyczyną interwencji medycznej na terenie szkoły:
– W Szkole Podstawowej nr 6  dnia 27 kwietnia 2023r doszło do przepychanki pomiędzy dwójką uczniów, na którą natychmiast zareagowali nauczyciele. Szkoła nie udziela informacji na temat stanu zdrowia uczniów – pisze Dyrektor Szkoły Sylwia Szostak ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu.

Komentarz redakcyjny:
Od kilku tygodni do redakcji trafiają emaile oraz telefony od coraz bardziej zaniepokojonych rodziców. W Szkole dochodzi podobno do różnych incydentów (w tym bijatyk) pomiędzy dziećmi. Rodzice skarżą się na „dziwną” atmosferę panującą w szkole. Redakcja będzie starała się sprawdzać każde kierowane przez rodziców zgłoszenie mimo trudności na jakie napotykamy w zdobywaniu podstawowych informacji, które powinna udzielać dyrektor szkoły odpowiedzialna za pracę placówki i bezpieczeństwo uczniów.

źródło: www.iswinoujscie.pl