Co się naprawdę dzieje w Żegludze Świnoujście? Zobacz film!

Co się naprawdę dzieje w Żegludze Świnoujście? Zobacz film!
Do zaskakującego zdarzenia doszło pod koniec sesji Rady Miasta, która odbyła się 30 czerwca 2023 r. Radna klubu prezydenckiego „Wybieram Świnoujście” Magdalena Ilczuk jako przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miasta postanowiła podziękować za pracę wszystkim radnym, którzy w tej komisji pracowali przez ostatnie 5 lat. I nie ma w tym oczywiście nic szokującego, wręcz należy podkreślić wysoką kulturę radnej Ilczuk.

Po zakończeniu podziękowań radna Magdalena Ilczuk poinformowała jednak też o nieprawidłowościach, jakie w jej ocenie występują w zakładzie komunalnym Żegluga Świnoujska, którym zarządza dyrektor Paweł Szynkaruk.

Wykorzystywanie pracowników Żeglugi Świnoujście do pracy na rzecz innych spółek prywatnych czy znikające pieniądze ze sprzedaży złomu, które chyba nie zasiliły kasy Żeglugi Świnoujście zaskoczyły bardzo nie tylko radnych. Prezydent wywołany do tematu, który sprawuje nadzór nad zakładem zaczął zupełnie nie na temat opowiadać jednak jakieś bajki o przyszłości warsztatów żeglugowych.

Sprawa publicznego wskazania nieprawidłowości przez Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej wymaga oczywiście szczegółowych wyjaśnień. Dlatego redakcja oczekuje od dyrektora Szynkaruka oraz Prezydenta Żmurkiewicza potwierdzenia lub zaprzeczenia tym nieprawidłowościom i na jakie straty narażony został zakład.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl