Co z popularną fontanną Śruba Mieszkaniec martwi się o jej losy

Co z popularną fontanną Śruba Mieszkaniec martwi się o jej losy
Mieszkaniec jest zaniepokojony losem jednej ze świnoujskich fontann. Mowa o tej znajdującej się w centrum miasta. Jak podejrzewa mieszkaniec popularna śruba może nie zostać uruchomiona w najbliższym sezonie letnim.

– Ostatnio wpadł mi w ręce przetarg dotyczący utrzymania naszych fontann i ogólnie nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że nie została w nim ujęta obsługa fontanny "Śruba". Dlaczego najstarsza fontanna w mieście nie została tam ujęta, czy nie będzie działać w tym sezonie? Może warto było by się dowiedzieć co w tym temacie ma do powiedzenia miasto – opisuje mieszkaniec.

Jakiś czas temu miasto zapowiadało że planuje odnowę kwartału przy ulicach Piłsudskiego i Piastowskiej. Jak wiadomo znana fontanna lata świetności ma już dawno ze sobą. Czy jednak zniknie z mapy miasta

Zapytaliśmy o to rzecznika prezydenta miasta.

– Fontanna śruba po wielu latach użytkowania wymaga kapitalnego remontu. Zarówno konstrukcja niecki fontanny, jak i rurociągi wodne są nieszczelne i wymagają znaczących robót konstrukcyjnych i wymiany. Obecnie Wydział Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście opracowuje niezbędny zakres przebudowy i wymagania do projektowania, w celu opracowania dokumentacji technicznej. W roku 2023 fontanna nie będzie użytkowana – wyjaśnił Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl