Conan Gray wydał nowy album ​„Found Heaven”

Źródło: Universal Music Polska
04/05/24

Conan Gray wydał nowy album ​„Found Heaven”

Jego współproducentami są legendarni Max Martin (The Weeknd, Adele, Ariana Grande), Greg Kurstin (Adele, Beck, Sia P!nk) i Shawn Everett (Kacey Musgraves, The Killers). ​

Na krążku znalazły się m.in. single „Alley Rose”, „Fainted Love”, „Lonely Dancers”, „Killing Me”, „Winner” i „Never Ending Song”. Wydawnictwo ukazało się nakładem Republic Records.

Artysta będzie promował krążek obejmującą 16 krajów trasą koncertową. Tournee ruszy 11 lipca w Australii i obejmie ponadto m.in. Stany Zjednoczone, Kanadę, Holandię, Belgię, Francję i Wielką Brytanię. Pełna rozpiska trasy i bilety są dostępne na oficjalnej stronie artysty. Wejściówki na część koncertów są już wyprzedane. Na koncertach w Ameryce Północnej Conana wesprze Maisie Peters, w Europie w roli supportu pojawi się elektropopowy duet Between Friends.

W ciągu ostatnich kilku lat Conan Gray ugruntował swoją pozycję jako jednego z najbardziej uznanych i wpływowych twórców popowych swojego pokolenia. Słynie z wnikliwych obserwacji w tekstach oraz oryginalności w każdym aspekcie swojej twórczości.

Największym hitem w dotychczasowym dorobku jest „Heather”, które zawładnęło sercami słuchaczy z pokolenia Z. W 2020 r. Gray wydał debiutancki album „Kid Krow”, który dotarł do 5. miejsca Billboard 200 oraz na szczyt Billboard Pop Albums, stając się najlepszym debiutem tamtego roku. W 2022 r. ukazał się album „Superache”, który trafił do Top 10 list sprzedaży w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii.

Conan Gray ma na swoim koncie ponad 15 mld streamów. W samym 2022 r. sprzedał ponad 300 tysięcy biletów na swoje koncerty, w tym na występ w legendarnym Eventim Apollo w Londynie. Artysta uraczył publiczność Coachelli niezapomnianymi koncertami. W 2023 r. wystąpił przed niemal 300-tysięczną publicznością na Lollapaloozie w Ameryce Łacińskiej oraz niemal 40-tysięcznym tłumem na Outside Lands. W ubiegłym roku artysta zawładnął także sercami uczestników nowojorskiego Global Citizen Festivalu.

Artysta zyskuje także na znaczeniu w branży modowej. Na ubiegłoroczną Met Galę przybył w specjalnie zaprojektowanym dla niego stroju Balmain. „Vogue”, „Esquire”, „Teen Vogue”, „Insider”, NPR i inne redakcje umieściły go na listach najlepiej ubranych gwiazd wieczoru.

blank