COVID-19. Wkrótce zaszczepimy pierwszą osobę w Świnoujściu!

W Polsce odbyły się dzisiaj (27 grudnia) pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. Skorzystali z nich pracownicy placówek medycznych. Już wkrótce zaszczepiona zostanie również pierwsza osoba w naszym mieście, w Świnoujściu. – Czekaliśmy na ten moment. Wierzymy, że to początek powrotu do normalności – mówi Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

W ostatnich dniach stosowne wnioski o szczepienia wypełniali pracownicy placówek medycznych. To oni zostaną zaszczepieni jako pierwsi. Podobnie będzie w naszym mieście. W poniedziałek (28 grudnia) w związku z akcją szczepień w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły odbędą się szkolenia personelu medycznego dotyczące akcji szczepień.

– Jesteśmy jednym z 509 szpitali węzłowych w naszym kraju. Oznacza to, że możemy szczepić pracowników i współpracowników placówek medycznych. Zgłosiliśmy nasz akces, gdy tylko dowiedzieliśmy się o planach Ministerstwa Zdrowia – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

Do Świnoujścia trafi na początku tygodnia 150 szczepionek. Plan jest taki, żeby pierwsi pracownicy ochrony zdrowia zostali zaszczepieni we wtorek (29 grudnia) lub środę (30 grudnia). – Po otrzymaniu szczepionek poinformujemy o dacie pierwszego szczepienia – dodają przedstawiciele placówki – Jako pierwsza szczepionkę przyjmie lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny naszego szpitala.

Wedle harmonogramu po pracownikach ochrony zdrowia szczepieni będą pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów-opiekuńczo leczniczych, osoby po 60. roku życia oraz służby mundurowe i nauczyciele. Wedle zapowiedzi premiera RP Mateusza Morawieckiego 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli kraju. Narodowy Program Szczepień na COVID-19 jest największą operacją logistyczną od dziesięcioleci.

Szczegóły dotyczące szczepionki oraz rządowego programu znajdziecie na stronie:

www.gov.pl/web/szczepimysie

Materiały informacyjne dla szpitali i pacjentów dotyczące szczepień przeciwko COVID-19:

www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19

źródło: szpital-swinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl