Czas wspomnień w pandemii

iswinoujscie.pl • Piątek [26.02.2021, 16:10:55] • Świnoujście

Czas wspomnień w pandemii

fot. MKL Maraton Świnoujście

Luty (22.) to kolejna rocznica (43-cia) powstania klubu ”MARATON”. Czas mija i pewne historie się kończą. I tak rok 2020 zakończył historyczne prace trenera (i wuefisty) Jerzego Łapińskiego. 55 lat w lekkoatletyce zaraz 50-t w Świnoujściu. ho! ho! ho! Jak to kiedyś zawodniczka i uczennica Anna Jaracz (Górska) sprawdzała dotykiem własnym, czy ludzie tak długo żyją. Pewne wypalenie, w mimo wszystko kochanym, choć nie kochającym Świnoujściu następowało już wcześniej.

Lecz grupa żeńska z rocznika 2000-2001 rozgrzała jeszcze „Łapę” do wysiłku, którego ostatnie rezultaty, również w roku 2020 się zakończyły. Ostatnie muszkieterki zawiesiły też kolce, Jagoda Deluga (medalistka Mistrzostw Polski) na skutek bezzwrotnej kontuzji i Asia Zając, której już tak daleko nie chciało się biegać. Chyba, że po plaży.

Czas wspomnień w pandemii

fot. MKL Maraton Świnoujście

Ostatnie migawki techniczne wystąpiły w końcu września 2020. na stadionie w Białogardzie, bardzo życzliwym nie tylko dla w/w ale również wielu ich poprzedzających gwiazd kochanego „MARATONU”, który niech trwa.

Czas wspomnień w pandemii

fot. MKL Maraton Świnoujście

I to by było na tyle! A nasze najcieplejsze uczucia przekazujemy Hani, Zuzi i całej grupie młodych.
„Stare i Łapa”

MKL Maraton

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl