Czego prezydent Janusz Żmurkiewicz nie wie o komunikacji autobusowej. Zobacz film!

Czego prezydent Janusz Żmurkiewicz nie wie o komunikacji autobusowej. Zobacz film!
W ostatnich dniach miasto odebrało 5 nowych autobusów. Była to dobra okazja do pokazania się prezydenta Janusza Żmurkiewicza jako ojca tego sukcesu. Autobusy już jeżdżą po ulicach Świnoujścia i zastąpiły te mocno już wysłużone.

Zadziwiać jednak musi wydarzenie jakie zaobserwowaliśmy na jednym z filmików udostępnionych przez lokalną telewizję TV Słowianin. Okazuje się, że prezydent nie ma zielonego pojęcia, że bilety autobusowe trzeba kupić u kierowcy autobusu, a następnie skasować w kasowniku. Musi to budzić uśmiech politowania, że prezydent nie wie jaki system zafundował mieszkańcom jako Właściciel Komunikacji Autobusowej spółki ze 100% wkładem miasta.

Systemy, które są już dzisiaj anachronizmami, u nas mają się jak widać bardzo dobrze, wręcz się utrwalają. Zamontowanie w nowych autobusach zwykłych kasowników i co najgorsze nie uwolnienie kierowcy od konieczności sprzedaży biletu, co często wydłuża opóźnienia w przejeździe – jest zwykłą kompromitacją miasta.

Mieszkańcy za to ciągle zgłaszają mnóstwo uwag do proponowanych i co chwilę zmienianych rozkładów jazdy i tras objazdowych po mieście. Może na rozwiązaniu tego problemu powinni skupić się prezydent Żmurkiewicz wraz z prezesem Łysiakiem?

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl