Czy skończy się koszmar restauratorów i hotelarzy? Hotele i restauracje zostaną otwarte w maju?

Czy skończy się koszmar restauratorów i hotelarzy? Hotele i restauracje zostaną otwarte w maju?
W środę, 21 kwietnia odbyła się kolejna konferencja ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Dowiedzieliśmy się z niej, że apogeum 3 fali zakażeń koronawirusem mamy już za sobą, jednak nadal utrzymuje się trudna sytuacja w szpitalach, liczba zakażeń także jest wysoka. Część restrykcji będzie znoszona regionalnie. Nadal wszystkie obostrzenia obowiązywały będą w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim. Z zapowiedzi rządu wynika również, że najprawdopodobniej w maju otwarte zostaną hotele oraz restauracje.

W 11 województwach, w tym w naszym województwie Zachodniopomorskim od 26 kwietnia część restrykcji będzie zniesiona. Wraca nauka w systemie hybrydowym dla klas 1 -3. Otwarte zostają także salony fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Niedzielski zapowiedział także, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi decyzje dotyczące branży hotelarskiej i gastronomicznej. Możliwe, że zapadną decyzje w sprawie otwarcia hoteli i restauracji jeszcze w maju. Na dokładne informacje w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl