Czy to już plagiat? Czy tylko pomyłka?

iswinoujscie.pl • Środa [13.05.2020, 14:01:12] • Świnoujście

Czy to już plagiat? Czy tylko pomyłka?

fot. Sławomir Ryfczyński

Symbolami Świnoujścia, czy to się komuś podoba czy nie, są: morze, plaża, wiatraczek (Stawa Młyny) i wyspy na których leży miasto. I co najważniejsze są one rozpoznawalne od lat przez miliony Polaków a nasz wiatraczek jako symbol kojarzony jest wyłącznie ze Świnoujściem i powielany na milionach wakacyjnych zdjęć i filmów. I nie trzeba wydawać setki tysięcy złotych aby nagle stał się symbolem Świnoujścia w Polsce i za granicą. Przedstawiona na wczorajszym spotkaniu, poświęconym promocji Świnoujścia, kotwica jako nowy symbol promujący miasto jest tak powszechnie wykorzystywana i powielana w promocji i turystyce, że propozycja wrocławskiej firmy nie dosyć że nudna i wtórna, to bliska jest plagiatu. Co udowadniamy pokazując przypadkowe symbole graficzne znalezione w internecie w ciągu kilku minut. Zwłaszcza że jeden z nich to naklejka która kosztuje 14,70.

Firma przedstawiła jeszcze drugą propozycję znaku z naiwnym rysuneczkiem wpisanym w literę Q, ale widać że ten jeszcze niedopracowany pomysł spełniał rolę tła dla promowanej kotwicy. Bo co ma wspólnego litera Q ze Świnoujściem? A gdzie tu miejsce na wyjątkowość i piękno naszego miasta? Jesteśmy ciekawi czy zastępca Paweł Sujka i prezes Piotr Piwowarczyk, organizatorzy spotkania, zdają sobie z tego sprawę?

Czy to już plagiat? Czy tylko pomyłka?

fot. Sławomir Ryfczyński

Uważamy że nowy symbol Świnoujścia powinien być zaprojektowany oryginalnie jako niepowtarzalny i przyciągający uwagę znak graficzny i wykorzystywać już istniejące i znane milionom osób wyspiarskie symbole. Po co wyważać otwarte drzwi? Bo chyba nie w pędzie do kasy.

Czy to już plagiat? Czy tylko pomyłka?

źródło: naklej-to.pl(fot. internet )

Takie wyzwanie chyba nie przerasta możliwości wrocławian? Zwłaszcza za tak ogromne pieniądze które mają być przeznaczone na promocję miasta. Promocję która jest nam bardzo potrzebna i na która niecierpliwie czeka cała branża turystyczna.

Czy to już plagiat? Czy tylko pomyłka?

fot. Urząd Miasta

Czas jest ważny, ale to nie znaczy że pod pozorem jego braku, usiłuje się „sprzedać” branży turystycznej zwykłą naklejkę za kilkanaście złotych. W kolejnym artykule odniesiemy się całościowo do przedstawionej na wczorajszym spotkaniu, oferty dotyczącej promocji miasta i tego kto na tej propozycji może skorzystać.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl