Czy zimą nie zamarzniemy?

Czy zimą nie zamarzniemy?
Nie tylko mieszkańcy domków jednorodzinnych mają powody do niepokoju. Składowany na placu świnoujskiego PEC-u węgiel, wystarczy do… końca września tego roku.

Świnoujskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej prowadzi właśnie postępowanie, które ma wyłonić kolejnych dostawców węgla. Obecny zapas, składowany na placu, wystarczy do… końca września tego roku.

Mieszkańcy, którzy sami ogrzewają swoje domy, wiedzą, że węgiel węglowi nierówny. Ten gorszego gatunku daje mniej ciepła. Czy w sytuacji, gdy jest problem z pozyskaniem opału, PEC dostanie towar dobrej jakości?

Parametry węgla zakupionego przez nas ostatnio, tj. w czerwcu br.,spełniają nasze wymagania – czytamy w odpowiedzi przesłanej nam przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. – Jeżeli chodzi o przyszłe dostawy węgla PEC Sp. z o.o. stara się pozyskać węgiel o parametrach zgodnych z naszymi wytycznymi.

No to jeszcze jedna kwestia: czy w związku z podwyżką cen opału, wzrośnie cena ogrzewania dla mieszkańców?

Ciepłownia miejska PEC Sp. z o.o. opalana jest węglem, w związku ze wzrostem cen węgla na rynku światowym, Spółka zmuszona będzie zakupić węgiel po aktualnych cenach rynkowych. W związku z powyższym cena ta będzie wyższa od cen zatwierdzonych w obowiązującej Taryfie dla ciepła. Podwyżka cen węgla spowoduje wzrost cen ciepła dla odbiorców. Termin wzrostu ciepła znany będzie po zatwierdzeniu zmiany Taryfy dla ciepła przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – informuje PEC.

źródło: www.iswinoujscie.pl