Czytelnik: Komunikat spowodował zawracanie samochodów w tunelu

Czytelnik: Komunikat spowodował zawracanie samochodów w tunelu
Tunel, otwarty od kilku dni, cieszy kierowców. Niektórzy pokonywali go po kilka razy, żeby obejrzeć wszystkie szczegóły, nasycić się krótkością przejazdu między wyspami bez konieczności czekania w kolejce na prom. Miał też miejsce incydent z nieprzepisowym zawracaniem samochodów, uchwycił to monitoring, kierowcy zostali napiętnowani. Jednak nieznane pozostają przyczyny takiego zachowania. Pojawiają się głosy o komunikacie, który mógł spowodować nagłe zawracanie samochodów. Pisze o tym Czytelnik.

– Intryguje mnie jedno pytanie, a mianowicie dlaczego nikt z Władz naszego miasta nie wypowiedział się na temat komunikatu, jaki pojawił się w tunelu, aby natychmiast opuścić tunel i który to komunikat wpłynął na takie zachowanie kierowców, którzy zaczęli zawracać. Czy według Władz miasta i innych służb, po takim komunikacie kierowcy powinni kontynuować jazdę w głąb tunelu narażając się na być może utratę zdrowia, a nawet życia Dlaczego nikt o tym nie wspomniał, tylko od razu z góry zakłada się, że to bezmyślni kierowcy i straszy się karami. Proszę zwrócić uwagę, że na nagraniach masowo zawracają w tym samym czasie samochody i nie trzeba być alfą i omegą, aby wywnioskować, że coś się zadziało.
Czytelnik: Komunikat spowodował zawracanie samochodów w tunelu [1]

Na pytanie o przyczyny komunikatu, który został nadany 1 lipca około godziny 1:00 odpowiedział Paweł Szynkaruk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Świnoujściu:

– Służba dyspozytorska około 00:48 nadała komunikat głosowy w związku z naruszeniem przez kierowcę zasad ruchu drogowego polegającego na zawracaniu pojazdu w miejscu niedozwolonym.

Nagranie z tego incydentu zostało przekazane Policji w celu prowadzenia dalszego postępowania wobec kierowcy zagrażającemu bezpieczeństwu ruchu drogowego w tunelu.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl