Czytelnik: Śliskie ścieżki rowerowe i ulice na osiedlach willowych

iswinoujscie.pl • Sobota [16.01.2021, 17:01:52] • Świnoujście

Czytelnik: Śliskie ścieżki rowerowe i ulice na osiedlach willowych

fot. Czytelnik

Od czasu, gdy zima pokazała swoje tradycyjne oblicze, od którego chyba trochę odwykliśmy, obnaża się indolencja służb odpowiedzialnych za odśnieżanie i usuwanie oblodzeń. Coraz częściej piszą w tej sprawie mieszkańcy. Oto kolejne spostrzeżenia.

– To, że coś się zmieniło na gorsze w dziedzinie oczyszczania ścieżek rowerowych, zorientowałem się już jesienią, gdy cały miesiąc na ścieżce wzdłuż ul.Wojska Polskiego zalegały opadłe liście i złamane gałęzie. Tym razem, po ok.35-40 h od (małych zresztą) opadów śniegu utwierdziłem się, że coś nie jest tak w pracach na rzecz przejezdności ścieżek rowerowych, którymi to drogami tak szczyci się prezydent J.Żmurkiewicz. Panie Prezydencie, nie sztuka za nasze pieniądze zbudować ścieżki, ale trzeba je też stale utrzymywać w bezpiecznym dla nas stanie! Zmuszony dziś byłem jechać rowerem drogą na co dzień nieprzeznaczoną dla rowerów, jezdnią ul.W.Polskiego, bo ok.g.11:40 ścieżka rowerowa wzdłuż tej ulicy nadal była śliska – a jazda na asfalcie tej ulicy też jest ryzykowna dla rowerzystów, bo kierowcy nie są tam przyzwyczajeni do obecności rowerzystów (swoją drogą szarżują tam z prędkością). Potem prowadząc rower pokonałem zlodzone przejście przez tory kolei UBB, a na ulicy Strzeleckiej było wręcz strasznie, istne lodowisko i chodników tam nie ma, więc jest to niebezpieczne i dla pieszych (przesyłam fotografię). Śliskość występuje też w części willowej os.Posejdon, nie tylko z winy niektórych opieszałych mieszkańców nieodśnieżających chodników przy swoich domach, ale też z powodu nietknięcia jezdni przez wynajętą firmę. Może ulice osiedli willowych – taką jest też ul.Strzelecka – nawet w 40 h po małym opadzie śniegu są uważane przez lewicowy magistrat i wynajętą firmę za obszar burżuazyjny, obcy ideowo.

Czytelnik: Śliskie ścieżki rowerowe i ulice na osiedlach willowych

fot. Czytelnik

Gdy ok.g.13 wracałem, dostrzegłem już topnienie zlodzenia na ścieżce rowerowej przy ul.W.Polskiego, najwyraźniej sól wysypano dopiero ok.południa w sobotę (ścieżki przy ul.11 Listopada były bardziej przetarte, choć nie idealnie).

Dziś dar ścieżek rowerowych stał się przekleństwem, wybrałem nietypową trasę do centrum miasta, krętą, taką, gdzie nie ma ścieżek rowerowych, a są tylko ulice. Może lepiej sieci ścieżek rowerowych już nie rozbudowywać?- napisał czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl