d4vd prezentuje EP-kę „The Lost Petals”

09/08/23

d4vd prezentuje EP-kę „The Lost Petals”

18-letni artysta wydaje drugą EP-kę! Premierze „The Lost Petals” towarzyszy nowy animowany teledysk do piosenki „Rehab”.

Niedawno d4vd podzielił się debiutancką EP-ką „Petals To Thorns”, na której znalazło się 9 utworów, w tym przeboje „Romantic Homicide”, „Here With Me” oraz „This Is How It Feels” we współpracy z Laufey. d4vd nie pozwala fanom na nudę – projekt uzupełnia EP-ka „The Lost Petals”.

Pierwszym utworem z EP-ki był „Notes From a Wrist” – piosenka o przyjacielu z dzieciństwa, który zmagał się z depresją. „The Lost Petals” to jednak nie tylko niezwykle intymne opowieści, ale i krótki przystanek przed następnymi krokami w jego karierze.

Tracklista:

1. Notes From A Wrist

2. Hollow Prayers

3. Rehab

4. Poetic Vulgarity

5. Once More

d4vd otrzymał niedawno nominację do nagrody Streamy za utwór „Here With Me” w kategorii Rolling Stone Sound of the Year. W ramach kampanii Bummer Summer serwisu Spotify otrzymał także własny pomnik w rodzinnym Buffalo Bayou Park w Houston.

6 września artysta dał wyjątkowe show „Pop Rising” we współpracy ze Spotify. Już wkrótce dołączy do potęgi R&B – SZA – podczas jej trasy koncertowej promującej album „SOS”. W planach ma też festiwale Austin City Limits oraz Corona Capital. Następnie d4vd odwiedzi fanów w Azji. Wśród jego przystanków znalazły się m.in. Singapur i Seul.

Debiutanckie występy, które były częścią tegorocznego tournée „The Root of It All”, wyprzedały się błyskawiczne. Również festiwalowe lato w USA i Europie przyciągnęło ogromne tłumy. Poza świetnymi koncertami, d4vd wystąpił także na pokazie Valentino podczas tygodnia mody w Mediolanie.

d4vd (czytaj: David) to artysta-wizjoner, który zaledwie rok po rozpoczęciu komponowania i nagrywania trafił na nagłówki na całym świecie. Jego eklektyczny gust muzyczny to zasługa inspiracji gamingowymi filmami z muzyką rapową i indie, zwłaszcza tymi stworzonymi pod „Fortnite”. Również sam d4vd tworzył podobne filmy, a gdy zaczął otrzymywać roszczenia o prawa autorskie, za sugestią mamy postanowił tworzyć autorską muzykę w programie BandLab.

18-latek, który naprawdę nazywa się David Burke, latem 2022 zyskał rozgłos za sprawą melancholijnego indie utworu „Romantic Homicide”. Piosenka ujęła słuchaczy swoją szczerością. Ballada „Here With Me” również wspięła się wysoko na listach przebojów, sprawiając, że d4vd zaczął być wymieniany wśród najciekawszych wschodzących gwiazd muzyki. d4vd przez lata prowadził dziennik, w którym zapisywał wiersze i teksty piosenek. „Romantic Homicide”, w całości nagrane na iPhonie, dotarło do 34. miejsca Billboard Hot 100 i poskutkowało podpisaniem kontraktu z Darkroom/Interscope. Wszystko to miało miejsce jeszcze zanim d4vd ukończył liceum.

Artysta czerpie sporo inspiracji z mangi i anime. Do jego licznych wyróżnień należy m.in. pojawienie się na liście Billboard 21 Under 21. Debiutancka EP-ka „Petals To Thorns” potwierdziła, że d4vd zasłużył na wszystkie dotychczasowe pochwały. Pomnoży je dzięki „The Lost Petals”.

Skazany na bycie jedną z największych wschodzących gwiazd tego roku 
– Hypebeast

Współczesny typ gwiazdy – The FADER

Mnóstwo pierwiastka gwiazdorskiego – Stereogum

Dla niektórych zaciemniony pokój nastolatka może być najstraszniejszym miejscem na ziemi. W przypadku d4vd, to właśnie tam rodzi się geniusz 
​– Interview Magazine
Źródło: Universal Music Polska