d4vd wydał nowy singiel „My House Is Not A Home”

Źródło: Universal Music Polska
03/11/24

d4vd wydał nowy singiel „My House Is Not A Home”

Artysta świętuje także sukces piosenki „Romantic Homicide”, która przekroczyła miliard streamów na Spotify.

Można już oficjalnie mówić, że d4vd jest wschodzącą gwiazdą 
– Billboard

Dzięki swojej zmieniającej zasady muzyce ten wokalista i songwriter szturmem podbija pokolenie Z – GQ

​Doskonale radzi sobie z kwestionowaniem oczekiwań i zmienia zasady, krok po kroku samodzielnie tworząc hity – Variety

Nie sposób nie zatopić się w jego kotle alternatywnego indie rocka, będącego muzyką tworzoną z serca i podkreślającą możliwości jego wokalu – CLASH

d4vd udostępnił nowy singiel zatytułowany „My House Is Not a Home”. Piosenka trafiła do sieci wraz z klipem, który można zobaczyć na kanale artysty na YouTubie.

„My House Is Not A Home” to wzruszająca, alternatywna ballada o samotności. Artysta śpiewa o opuszczaniu domu, przeprowadzce do Los Angeles i ostatecznym rozpadzie napiętych relacji. d4vd postawił na osobisty tekst, którego wydźwięk podkreśla jego imponujący wokal. Twórca sięga tutaj po najwyższe tony, zachwycając słuchaczy swoim falsetem. W wyreżyserowanym przez Raheema Powella d4vd porzuca swoją przeszłość, przechadzając się po pustym domu nawiedzonym pamiątkami z dzieciństwa i zdjęciami, które pozornie kiedyś tętniły życiem i radością.

– To introspektywna piosenka o tym, jak czułem się po przeprowadzce do Los Angeles. W utworze pojawiają się tematy zakochiwania się w niewłaściwej osobie, a także bycia w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. Opowiadam o tym, jak radzę sobie z takimi sytuacjami – mówi o „My House Is Not My Home” d4vd.

W lutym artysta opublikował podwójny singiel zatytułowany „Withering”. Zawierające premierowe piosenki „Leave Her” oraz „2016” wydawnictwo było pierwszym, którym 19-letnia supergwiazda podzieliła się ze słuchaczami w 2024 r. Oba utwory pokazały jego poprockowe oblicze i zyskały uznanie takich mediów jak m.in. Hypebeast, BET czy UPROXX.

Artysta pojawi się tego lata na kilku dużych festiwalach, m.in. na Governor’s Ball, Bonnaroo czy Boston Calling. Na oficjalnej stronie d4vd można znaleźć również daty jego solowych koncertów.

d4vd (czytaj: David) to artysta-wizjoner, który zaledwie rok po rozpoczęciu komponowania i nagrywania trafił na nagłówki na całym świecie. Jego eklektyczny gust muzyczny to zasługa inspiracji gamingowymi filmami z muzyką rapową i indie, zwłaszcza tymi stworzonymi pod „Fortnite”. Również sam d4vd tworzył podobne filmy, a gdy zaczął otrzymywać roszczenia o prawa autorskie, za sugestią mamy postanowił tworzyć autorską muzykę w programie BandLab.

d4vd rozpoczął nowy etap swojej historii potężnym, definiującym karierę singlem „Romantic Homicide”. Opublikowany w lipcu ubiegłego roku utwór odbił się szerokim echem na całym świecie, gromadząc ponad miliard streamów. Piosenka dotarła do 33. miejsca listy Billboard Hot 100 i była najczęściej odtwarzanym fragmentem debiutanckiej EP-ki artysty „Petals To Thorns”, która uplasowała się na szczycie listy Billboard Heatseakers Albums. Twórca wykonał „Romantic Homicide” w programie Jimmy’ego Kimmela, a później ruszył w trasę koncertową „SOS Tour”, podczas której SZA promowała wydany w 2022 r. album „SOS”. d4vd zawitał wówczas na kilka ważnych festiwali, w tym ACL i Camp Flog Gnaw Carnival Tylera, the Creatora.

Ballada „Here With Me” również wspięła się wysoko na listach przebojów, sprawiając, że d4vd zaczął być wymieniany wśród najciekawszych wschodzących gwiazd muzyki. d4vd przez lata prowadził dziennik, w którym zapisywał wiersze i teksty piosenek. „Romantic Homicide”, w całości nagrane na iPhonie, dotarło do 34. miejsca Billboard Hot 100 i poskutkowało podpisaniem kontraktu z Darkroom/Interscope. Wszystko to miało miejsce jeszcze zanim d4vd ukończył liceum. Debiutancka trasa koncertowa „The Root Of It All” wyprzedała się w pół godziny.

d4vd od dziecka prowadzi dzienniki, w których notuje rapowe teksty i wiersze. Artysta czerpie sporo inspiracji z mangi i anime. Do jego licznych wyróżnień należy m.in. miejsce na liście Billboard 21 Under 21. Debiutancka EP-ka „Petals To Thorns” oraz wspólna trasa z SZĄ potwierdziły, że d4vd zasłużył na wszystkie dotychczasowe pochwały.

blank