d4vd zapowiada EP-kę „Petals to Thorns”

04/05/23

d4vd zapowiada EP-kę „Petals to Thorns”

Oto jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku – debiutancka EP-ka d4vd „Petals to Thorns” ukaże się 26 maja.

d4vd i jego „Petals to Thorns” to wciągająca mieszanka gatunkowa, od R&B przez indie rock po grunge. Na trackliście znalazło się 9 utworów, w tym platynowe „Romantic Homicide” oraz złote „Here With Me”. Nie zabraknie najnowszych singli artysty – „Worthless” czy „Placebo Effect”, jak również niepublikowanych wcześniej utworów, które doskonale oddają innowacyjne brzmienie d4vd.

Nasycony reverbem dream pop, marzycielski slacker rock czy wpływy R&B oraz popu w wokalu – dla tego wschodzącego gwiazdora nie ma rzeczy niemożliwych. Po niezliczonych bataliach w kwestii praw autorskich na swoim gamingowym kanale YouTube, d4vd postanowił tworzyć autorską muzykę. Na początku nagrywał w szafie swojej siostry za pomocą aplikacji BandLab. Kariera d4vd to najlepszy przykład na to, jak we współczesnej muzyce słuchacze doceniają estetykę DIY.

Skazany na bycie jedną z największych wschodzących gwiazd tego roku
– Hypebeast

Współczesny typ gwiazdy. d4vd, choć jest na początku kariery, już szturmem podbił zestawienia Billboard Hot 100 i Hot Alternative/Rock
– a to nie oddaje w pełni skali jego sławy – The FADER

Niech nie zmyli was jego wiek. Muzyk jest znacznie bardziej dojrzały niż wskazywałaby metryka (zarówno w sensie osobistym, jak i artystycznym). Posiada niezwykłą zdolność do przekazywania najtrudniejszych do wyrażenia emocji – Vman

Mnóstwo pierwiastka gwiazdy – Stereogum

Brzmienie, które tworzy – często będące na przeciwległych biegunach
– to niezłe ćwiczenie z dramaturgii, budowania napięcia. Wyobraźnia d4vd nadaje cały ton, układa narrację i emocje. Czasami ciężko uwierzyć, że wszystkie te utwory tworzy jedna osoba. Prawdziwy muzyczny kameleon
– The Line of Best Fit

Tworzy emocjonalne, skłaniające się ku indie kawałki, przełamując się z nimi do mainstreamu – DIY Magazine

d4vd (czytaj: David) to artysta-wizjoner, który zaledwie rok po rozpoczęciu komponowania i nagrywania, trafił na nagłówki na całym świecie. Jego eklektyczny gust muzyczny to zasługa inspiracji gamingowymi filmami z muzyką rapową i indie, zwłaszcza tymi stworzonymi pod „Fortnite”. Również sam d4vd tworzył podobne filmy, a gdy zaczął otrzymywać roszczenia o prawa autorskie, za sugestią mamy postanowił tworzyć autorską muzykę w programie BandLab. 

18-latek, który naprawdę nazywa się David Burke, latem 2022 zyskał rozgłos za sprawą melancholijnego indie utworu „Romantic Homicide”. Piosenka ujęła słuchaczy swoją szczerością. Ballada „Here With Me” również wspięła się wysoko na listach przebojów, sprawiając, że d4vd zaczął być wymieniany wśród najciekawszych wschodzących gwiazd muzyki. d4vd przez lata prowadził dziennik, w którym zapisywał wiersze i teksty piosenek. „Romantic Homicide”, w całości nagrane na iPhone, dotarło do 34. miejsca Billboard Hot 100 i zaskutkowało podpisaniem kontraktu z Darkroom/Interscope. To wszystko zanim d4vd ukończył liceum. Debiutancka trasa koncertowa „The Root of it All” wyprzedała się w pół godziny.

Źródło: Universal Music Polska