Daddy Yankee: po „Despacito” i „Con Calma” czas na „Don Don”

09/11/20

Daddy Yankee: po „Despacito” i „Con Calma” czas na „Don Don”

Daddy Yankee, światowa ikona reggaeton, prezentuje nowy utwór „Don Don” z gościnnym udziałem Anuel AA oraz Kendo Kaponi.

Daddy Yankee to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów na świecie: w mediach społecznościowych obserwuje go ponad 60 mln osób, a zaledwie w ostatnich 12 miesiącach zdobył 7 miliardów streamów na YouTube, gdzie stale gości w Top 20 światowych artystów. Gwiazdor sprzedał ponad 17 mln egzemplarzy albumów, zanotował 50 utworów w zestawieniach Billboard oraz jest jedynym latynoskim artystą, którego cztery hiszpańskojęzyczne utwory trafiły do Top 20 Billboard Hot 100.

Jego wielki hit „Despacito” okazał się najczęściej streamowanym utworem oraz najczęściej oglądalnym klipem muzycznym wszech czasów. W 2018 „Dura” była drugim najczęściej oglądanym teledyskiem na YouTube, a rok później „Con Calma” zdobyła tytuł najczęściej oglądalnego klipu w serwisie. Daddy Yankee otrzymał tytuł Billboard Magazine’s Top Latin Artist of 2017. Inne wielkie przeboje gwiazdora to „Gasolina”, „Rompe”, „Limbo” oraz „Que Tire Pa’Lante”.

Daddy Yankee zapowiada, że nowy singiel to początek jego nowego rozdziału współpracy z Universal Music:

Pracowałem niezwykle ciężko na karierę, która łączy kultury, granice oraz języki, jak również stworzyłem nowy model biznesowy wspierający krzewienie kultury latino w różnych zakątkach świata. Universal Music i Sir Lucian to wyjątkowi partnerzy, którzy bardzo zaangażowali się w moje wsparcie. Szanują moje dziedzictwo, muzykę oraz moje dokonania. Nowy singiel to jest początek nowych projektów, które mam zaplanowane z Universalem i jestem niezwykle podekscytowany, że ruszamy!

-Daddy Yankee

Sir Lucian Grainge, prezes Universal Music Group, dodaje: – Daddy Yankee to ikona, artysta i przedsiębiorca, którego niesamowita kreatywność wpływa na kulturę na całym świecie. Niezwykle cieszymy się, że Daddy Yankee dołącza do rodziny UMG i nie możemy doczekać się tej współpracy.

Anuel AA i Kendo Kaponi wspierają Daddy Yankee w „Don Don”, które można posłuchać już teraz:

Źródło: Universal Music Polska