Daniel Caesar daje nowe życie R&B na albumie „Never Enough”

04/19/23

Daniel Caesar daje nowe życie R&B na albumie „Never Enough”

Piosenkarz, autor tekstów, multiinstrumentalista oraz producent Daniel Caesar wydał niecierpliwie wyczekiwany trzeci album studyjny „Never Enough” wraz z głównym singlem „Unstoppable”.

Projekt zawiera docenione przez krytyków single „Do You Like Me?”, „Let Me Go” i „Valentina”, a także najnowszy „Unstoppable”, który zamyka album. Na płycie znalazły się także współprace z Ty Dolla $ign, Omarem Apollo, serpentwithfeet i Mustafą. Producentem wykonawczym „Never Enough” był Dylan Wiggins.

Niedawno wydany singiel „Let Me Go” wciąż wspina się po liście R&B Radio Chart. Niedawno Caesar wystąpił z piosenką w programie Jimmy’ego Kimmela. Spotkał się także z Nadeską Alexis z Apple Music R&B Now, aby porozmawiać o „Never Enough” i jego dotychczasowej karierze.

W zeszłym roku Caesar podzielił się singlem „Please Do Not Lean” w duecie z BADBADNOTGOOD. Wcześniej dał pamiętny występ na festiwalu Coachella, podczas którego dołączył do niego Justin Bieber. Wspólnie zaśpiewali przebój „Peaches”, który – wraz z Giveonem – zaprezentowali także na gali rozdania nagród Grammy. Czterokrotna nominacja, dwie nominacje do nagrody BMA i miliardy streamów to tylko niektóre z ich sukcesów – „Peaches” jest pierwszym kawałkiem Caesara, który wspiął się na szczyt listy Billboardu.

Tracklista:

1. Ocho Rios

2. Valentina

3. Toronto 2014

4. Let Me Go

5. Do You Like Me?

6. Always

7. Cool

8. Disillusioned

9. Buyer’s Remorse

10. Shot My Baby

11. Pain Is Inevitable

12. Homiesexual

13. Vince Van Gogh

14. Superpowers

15. Unstoppabl

Katalog Caesara obejmuje całą gamę współczesnego R&B – od wpływów soulu i rocka po alternatywę i pop. Z ponad 20 milionami słuchaczy miesięcznie, należy obecnie do dziesięciu najczęściej odtwarzanych kanadyjskich artystów na Spotify. Może też pochwalić się imponującą liczbą 1,6 miliona subskrybentów na YouTubie.

Przełom w świecie R&B, niezależnie wydany debiutancki album „Freudian” ukazał się w 2017 roku. To właśnie z tego krążka pochodzą pięciokrotnie platynowy i nagrodzony Grammy singiel „Best Part” z H.E.R. oraz trzykrotnie platynowy „Get You” z Kali Uchis. Utwór „Blessed” znalazł się na corocznej liście ulubionych piosenek prezydenta Baracka Obamy.

Wydany w 2019 roku „CASE STUDY 01” zadebiutował na 17. miejscu. Na płycie gościnnie mogliśmy usłyszeć Johna Mayera, Brandy i Pharrella Williamsa. Dwa lata później Caesar po raz pierwszy w karierze zadebiutował na szczycie listy Billboard Hot 100 za sprawą „Peaches”. Jego współpraca z Justinem Bieberem i Giveonem cieszy się już miliardami streamów.

Wydany w ubiegłym roku „Please Do Not Lean” zyskał uznanie krytyków z całego świata oraz zgromadził do tej pory prawie 70 milionów streamów. W tym roku artysta powrócił z singlami „Do You Like Me?”, „Let Me Go” i „Valentina” z najnowszego albumu „Never Enough”.

Jeden z najlepszych kompozytorów naszych czasów – NPR

Czteroletnia przerwa między albumami była warta czekania – Variety

Caesar ma introspektywne podejście do muzyki. Jego płyta brzmi jak głęboki oddech ulgi. Każdy wdech daje nowe życie przestrzeni R&B
– Billboard 

Caesar czuje się bardzo swobodnie w swoim brzmieniu i bardzo komfortowo jako kompozytor – V Magazine

Daniel Caesar ugruntował swoje miejsce jako jeden z kluczowych graczy R&B – Recording Academy

Powraca silniejszy niż kiedykolwiek – HotNewHipHop

Daniel Caesar kontynuuje zwycięską passę, na nowo definiując, kim może dziś być artysta R&B – Notion

Pełen wrażliwości i refleksji… Brutalnie szczery album R&B – HYPEBEAST

Odważny kreatywny głos R&B – Clash Magazine
Źródło: Universal Music Polska