David Guetta i Hypaton łączą siły w nowoczesnym remiksie „Be My Lover”

04/25/23

David Guetta i Hypaton łączą siły w nowoczesnym remiksie „Be My Lover”

David Guetta ma jasny cel – future rave. Artysta powraca z nowym remiksem klasyka La Bouche z lat 90., „Be My Lover (2023 Mix)” we współpracy z świetnie zapowiadającym się producentem Hypaton.

Guetta jak zwykle nie narzeka na nudę. Jego ostatnie sukcesy obejmują przebój „Baby Don’t Hurt Me”, w którym wystąpiły megagwiazdy muzyki pop Anne-Marie i Coi Leray, oraz hit streamingu „I’m Good (Blue)” z Bebe Rexhą. Utwór zajął 1. miejsce na brytyjskiej liście singli, a także w 15 innych krajach, w tym w Australii, Danii, Szwajcarii, Norwegii i Finlandii. „Be My Lover (2023 Mix)” to współpraca francuskiego geniusza z młodą viralową sensacją Hypaton. Oryginał La Bouche z 1995 roku zestawili z mroczną, ale elektryzującą mieszanką techno i progresywnego house’u, odpowiadającą własnemu brzmieniu Davida Guetty.

Futurystyczna fuzja undergroundowych dźwięków i festiwalowej energii stała się gatunkiem samym w sobie. Wymyślony przez Guettę i jego współpracownika Mortena Breuma „future rave” w zeszłym roku przerodził się w trasę o tej samej nazwie. Future rave mocno zainspirował młodego producenta Hypaton. Choć już od 2014 roku produkuje EDM i trance, dopiero w 2022 roku stał się sensacją na Instagramie – a wszystko to dzięki sprytnej przeróbce właśnie „Be My Lover”, która przyciągnęła uwagę samego Guetty.

Muzyczny pionier David Guetta to międzynarodowa ikona, która zbliża się już do 40 miliardów streamów na koncie. Zwycięzca nagrody BRIT w kategorii Producent roku oraz 2. DJ na liście „DJ Mag” ostatnio wskoczył na 9. miejsce najczęściej odtwarzanych artystów na Spotify. W swojej karierze osiągnął szczyt iTunes w 113 krajach oraz ponad 25 mln obserwujących na Spotify. Do tej pory sprzedał ponad 50 mln płyt. David Guetta raz po raz udowadnia, dlaczego jest najbardziej cenionym artystą elektronicznym naszego pokolenia. Jego niedawny singiel „I’m Good (Blue)” z Bebe Rexhą skazany był na sukces – 1. miejsce zajął w Wielkiej Brytanii (na oficjalnej liście przebojów, ale i w serwisach Spotify, Apple Music, Amazon Music i Shazam) oraz na świecie (na Spotify i Shazam oraz w 15 innych krajach). Niedawno artysta zdobył nagrodę Piosenka dance roku na iHeartRadio Music Awards, gdzie wcześniej otrzymał również tytuł Artysta dance roku. Został też wyróżniony jako DJ roku na NRJ Music Awards, Producent roku na BRIT Awards i Najlepszy producent według 1001Tracklists. Guetta, mistrz kreatywności we wszystkich gatunkach, zyskał na sile dzięki undergroundowemu projektowi future rave wraz z Mortenem. Duet wydał niecierpliwie wyczekiwaną EP-kę „Episode 2”, na której znalazł się potężny singiel „You Can’t Change Me” z Raye. Dodatkowo artysta pracuje nad nową muzyką pod pseudonimem Jack Back.

Elektryzująca przeróbka „Be My Lover” w stylu future rave pokazuje Davida Guettę u szczytu jego mocy – w czołówce muzyki house. Jego kariera sięga lat 80. i wszystko wskazuje na to, że David Guetta nie odda swojej korony tak łatwo. Z chęcią jednak wspiera młodocianych twórców.

24-letni Hypaton stał się viralową gwiazdą dzięki pomysłowym przeróbkom klasyków z lat 90., łączącym nostalgiczne sample wokalne z futurystycznymi house’owymi rytmami. Dorastał w rodzinie muzyków, a swój pseudonim wziął od zespołu ojca. Po gitarę sięgnął jako 5-latek. Czerpiąc inspirację z twórczości swojego kuzyna, DJ-a trance Giuseppe Ottaviani, Hypaton już od 2014 roku zajmuje się produkcją muzyki EDM i trance. W 2022 roku opublikował przeróbkę „Be My Lover” La Bouche. Potrzebował niecałych 24 godzin, aby stać się gwiazdą. Potem poszło już z górki – Hypaton nawiązał współpracę z międzynarodową ikoną, czyli samym Davidem Guettą. Poza wspólnym singlem „Be My Lover”, artysta wystąpi u boku mentora future rave na Ibizie w ramach jego show „F*** Me I’m Famous”. Dotąd Hypaton zgromadził ponad 50 mln wyświetleń i 100 tys. udostępnień przez konta największych światowych drużyn piłkarskich, agencji informacyjnych, celebrytów i nie tylko. Jest uzbrojony w mnóstwo nowej muzyki, którą planuje wydać w tym roku.
Źródło: Sony Music Poland