Debata „Pulsu Medycyny”: polski program lekowy dedykowany SM jest wzorem dla innych krajów

Żródło: PAP Mediaroom
fot. PAP/ S. Leszczyński (1)

fot. PAP/ S. Leszczyński (1)

„Doskonała organizacja, pełna refundacja preparatów, szeroka dostępność do terapii, również tych wysokoefektywnych: to wszystko czyni z wdrożonego przez nasz resort programu lekowego B.29 rozwiązanie wręcz modelowe. Oczywiście nie możemy spoczywać na laurach, stąd moja deklaracja pełnej otwartości na dialog ze wszystkimi interesariuszami, przede wszystkim środowiskiem lekarskim i samymi pacjentami, jeśli chodzi o dalsze poprawianie ich sytuacji” – zaznaczył Mateusz Oczkowski, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia.

Przedstawiciel resortu zdrowia uczestniczył w debacie poświęconej osiągnięciom i wyzwaniom w budowaniu systemowego wsparcia zarówno dla pacjentów chorujących na SM, jak i opiekującego się nimi personelu medycznego. Impulsem do spotkania był Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, obchodzony co roku 30 maja.

Debata pt. „Stwardnienie rozsiane – najnowsze możliwości terapeutyczne i wyzwania systemowe”, została zorganizowana przez „Puls Medycyny” we współpracy z Sekcją Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN).

Źródło informacji: PAP MediaRoom