Debata „Pulsu Medycyny”: sukcesy osiągnięte w walce ze stwardnieniem rozsianym nie oznaczają braku wyzwań na przyszłość

Żródło: PAP Mediaroom
Fot. PAP/S. Leszczyński (1)

Fot. PAP/S. Leszczyński (1)

„Pomimo wyraźnej poprawy sytuacji polskich pacjentów chorujących na SM, nadal dostrzegamy szereg wyzwań, jakie stoją przed całym systemem ochrony zdrowia w tym zakresie. Po pierwsze konieczne jest powstanie wyspecjalizowanych centrów diagnostyki i leczenia, zapewniających kompleksową, profesjonalną opiekę. Należy również pochylić się nad retaryfikacją obsługi programów lekowych, ryczałtu diagnostycznego czy wyceny pracy personelu medycznego, którego tak bardzo brakuje” – podkreśla prof. Alina Kułakowska, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Profesor uczestniczyła w debacie poświęconej osiągnięciom i wyzwaniom w budowaniu systemowego wsparcia zarówno dla pacjentów chorujących na SM, jak i opiekujących się nimi specjalistów. Impulsem do spotkania był Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, obchodzony co roku 30 maja.

Debata pt. „Stwardnienie rozsiane – najnowsze możliwości terapeutyczne i wyzwania systemowe” została zorganizowana przez „Puls Medycyny” we współpracy z Sekcją Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN).

Źródło informacji: PAP MediaRoom