Debiutancki album Haiku Hands już dostępny

09/11/20

Debiutancki album Haiku Hands już dostępny

W serwisach cyfrowych pojawił się debiutancki album australijskiego dance-popowego tria Haiku Hands, określanego przez dziennikarzy „NME” jako mieszankę czysto popowego nastawienia Charli XCX z energią i swagiem Beastie Boys. Nowym singlem promującym dzieło jest mocno basowy „Sunride”.

Z niecierpliwością czekamy na debiutancki album grupy i jesteśmy pewni, że Haiku Hands to nazwa, która zagości w line-upie każdego szanującego się festiwalu – VOGUE  

Zuchwały house, energiczny hip-hop i mutacja riot grrrl niesłyszana do tej pory po tej stronie Atlantyku. Bea Lewis, Claire Nakazawa i jej siostra Mie, czyli Haiku Hands, to prawdziwy fenomen – CLASH  

Jeśli Haiku Hands staną się jednym z najbardziej hype’owanych składów koncertowych na naszej planecie, ani trochę nas to nie zdziwi – NME  

Australijskie trio dostarcza nam istną mieszankę gatunków, a w rezultacie zabawną, uzależniającą muzykę – DIY

Buntowniczy, eksperymentalny i dziko niekonwencjonalny – album „Haiku Hands” został nagrany w Melbourne z Joelem Ma (Joelistics), a gościnnie na płycie pojawiają się SOFI TUKKER, Mad Zach, Machine Drum, Mirac, Elgusto of Hermitude oraz Lewis CanCut. Na płytę trafiło 12 utworów, w tym single „Fashion Model Art.”, „Not About You”, „Manbitch” i „Onset”. Jak mówi grupa:

Zebrałyśmy najważniejsze z naszych dotychczasowych odkryć. Jest to dokument naszej drogi do odnalezienia autorskiego brzmienia, swoich głosów oraz tego, co chcemy przekazać. Niektóre z piosenek powstały podczas pierwszych naszych spotkań w studiu, kiedy większość czasu spędzałyśmy na tarzaniu się po podłodze ze śmiechu. Właśnie w takich momentach, na haju w trakcie trasy, najlepiej dochodziło do nas, co tak naprawdę mamy do powiedzenia.

-Haiku Hands

Producent „Haiku Hands”, Joel Ma, tak wspomina współpracę: – Spędzanie czasu z Haiku Hands w studiu można porównać do podziwiania latających po pokoju egzotycznych ptaków. Pojawia się mnóstwo pomysłów, krążą po pomieszczeniu, niepowstrzymanie prowadząc do powstania kolorowego upierzenia i rasowych bangerów.

W 2019 Haiku Hands po raz pierwszy zagrały w USA, zdobywając serca publiczności SXSW. Supportowały japoński feministyczny kwartet punkowy CHAI, królów psychodeli Tame Impala, rapera CupcaKke z Chicago, producenta footworku DJ Taye’a oraz dance’owy duet SOFI TUKKER.

Skład zespołu tworzą Beatrice Lewis, Claire Nakazawa i Mie Nakazawa. Dziennikarze „NME” opisali trio jako „mieszankę czysto popowego nastawienia Charli XCX z energią i swagiem Beastie Boys”. Trudno o ciekawszą rekomendację.

„Haiku Hands” lista utworów:

1. Not About You
2. Manbitch
3. Sunride
4. Jupiter
5. Fashion Model Art (feat. SOFI TUKKER)
6. Onset (feat. Mad Zach)
7. Eat This Bass
8. Car Crash
9. Super Villain
10. Mechanical Animal
11. I See You Baby
12. Morning Becomes

Źródło: Universal Music Polska