Def Leppard: „Pyromania” w nowej wersji

Źródło: Universal Music Polska
03/06/24

Def Leppard: „Pyromania” w nowej wersji

Z okazji 40-lecia albumu „Pyromania”, grupa Def Leppard przygotowała rocznicowe reedycje albumu. Premiera zaplanowana jest na 26 kwietnia 2024.

Nad przygotowaniem edycji deluxe czuwał wokalista grupy Joe Elliott, który pełnił rolę producenta wykonawczego projektu. Za mastering odpowiadają Ronan McHugh i Andy Pearce – inżynierowie współpracujący z zespołem od lat.

W Muzyka.sklep.pl dostępna jest limitowana wersja 2LP colour:

Wersja deluxe zawiera cztery płyty CD, na których poza oryginalnym albumem znajdują się nieznane dotychczas szerzej wersje demo, niepublikowany wcześniej utwór „No You Can’t Do That”, a zapis dwóch koncertów z epoki.

W zestawie znajdzie się także dysk Blu-ray z miksem albumu w wersji Atmos (nadzorowanym przez Gilesa Martina), a także miksami 5.1 i nowym Stereo. Krążek zawiera ponadto wersje instrumentalne, a także klipy z epoki.

Uzupełnieniem wydania deluxe jest książka zawierająca historię powstania płyt napisaną przez dziennikarza „Mojo” i „Classic Rock” Paula Elliotta (zbieżność nazwisk z wokalistą Def Leppard przypadkowa), który przeprowadził nowe wywiady z członkami grupy, a także rzadkie niepublikowane wcześniej zdjęcia autorstwa znanego fotografa Rossa Halfina.

Wydana w 1983 r. „Pyromania” była albumem, który zagwarantował zespołowi status legendy rocka. To właśnie na tym krążku w barwach Def Leppard zadebiutował gitarzysta Phil Collen, który zastąpił Pete’a Willisa. Na płycie znalazły się „Photograph” i „Rock! Rock! (Till You Drop)”, które stały się wielkimi hitami na całym świecie. Krążek dotarł do drugiego miejsca listy Billboardu i pokrył się platyną w wielu krajach.

Fani Def Leppard z całego świata kupili ponad 100 mln egzemplarzy ich płyt, zapewniając grupie miano jednego z najlepiej sprzedających się zespołów w historii. Dwa krążki Def Leppard – „Pyromania” i „Hysteria” – uzyskały w Stanach Zjednoczonych statusy diamentowych płyt. Brytyjska grupa jest jedną z zaledwie pięciu kapel rockowych, które sprzedały w USA ponad 10 mln kopii dwóch albumów. VH1 umieściło ich na 31. miejscu listy 100 najwspanialszych artystów hard rocka i na 70. w zestawieniu 100 najwspanialszych artystów wszech czasów.

blank