Dermot Kennedy dziękuje fanom

06/12/23

Dermot Kennedy dziękuje fanom

Dermot Kennedy prezentuje najnowszy singiel „Don’t Forget Me”. To następstwo uznanego albumu „Sonder”, który ukazał się pod koniec zeszłego roku, oraz niedawno wydanego singla „Won’t Back Down” z soundtracku do filmu „Szybcy i wściekli 10”.

Dermot zakończył właśnie trasę koncertową po Europie, na którą sprzedał łącznie ponad 150 tys. biletów. Obecnie koncertuje po Stanach Zjednoczonych. „Don’t Forget Me” stanowi podziękowanie za oddanie fanów oraz przywitanie nowych miłośników jego muzyki. To kolejny utwór, który przez wiele lat fani będą wyśpiewywać na koncertach. Aby uczcić premierę piosenki, artysta podzielił się nagraniem z soundchecku w Las Vegas.

Ostatnio Dermot pojawił się na soundtracku do filmu „Szybcy i wściekli 10”. Poza nim w piosence „Won’t Back Down” możemy usłyszeć rapera z Luizjany – YoungBoy Never Broke Again – oraz gwiazdę country Baileya Zimmermana.

14 czerwca Dermot zagra najważniejszy w dotychczasowej karierze koncert na Madison Square Garden. Latem powróci do Irlandii, gdzie da największe dotąd koncerty, m.in. dwa w Marlay Park w Dublinie i trzy na stadionie Thomond Park. Pojawi się także na legendarnym Glastonbury i All Points East w Londynie.

Dermot Kennedy ma na koncie 7 mld streamów na całym świecie, tytuł najbardziej kasowego irlandzkiego debiutu płytowego w tym tysiącleciu, dwa albumy #1, oznaczenia platynowe w ponad 12 krajach oraz nominację do nagrody BRIT 2020 w kategorii Najlepszy artysta międzynarodowy. Jego poetyckie podejście do muzyki pop trafiło do legionów miłośników muzyki na całym świecie. Do jego fanów należą m.in. Taylor Swift, Shawn Mendes i Dua Lipa.
Źródło: Universal Music Polska