Dermot Kennedy z EP-ką „I’ve told the trees everything”

Źródło: Universal Music Polska
03/20/24

Dermot Kennedy z EP-ką „I’ve told the trees everything”

Dermot Kennedy wydał 4-utworową EP-kę „I’ve told the trees everything”.

„I’ve told the trees everything” to powrót do korzeni – Dermot prezentuje tu oszczędną produkcję, emocjonalny wokal i klimat z debiutanckich singli, za sprawą których podbił serca słuchaczy. Kennedy do współpracy nad wydawnictwem zaprosił takich twórców jak Kenny Beats, Carey Willets, Rodaidh McDonald czy Marcus Lomax. Na EP-kę trafiły single „Sunday”, „Two Hearts”, „Lucky”, jak i premierowy „Lessons”. Za klimatyczną okładkę odpowiada Nicholas Moegly.

Dermot tak opisuje nową EP-kę: – Wiele dla mnie znaczy fakt, że mogę się z Wami podzielić tym wydawnictwem. Mam poczucie, że idę w pięknym kierunku i bardzo się cieszę, że możemy tam iść razem. Dziękuję, że jesteście ze mną i że dzięki Wam dotarłem do takiego momentu w karierzę. Dziękuję za otrzymaną od Was przestrzeń. Są takie drzewa, które obserwowały mnie przez całe życie, przez dobre i złe momenty. Jest w tym swojego rodzaju magia. Wiem, że one mnie znają. Mam nadzieję, że ta muzyka będzie miała dla Was znaczenie i że zabierze Was w podróż.

Dermot Kennedy zgromadził 4 miliardy streamów i zanotował najlepiej sprzedający się debiutancki album w Irlandii w tym tysiącleciu – „Without Fear”. W ponad 12 krajach otrzymał status platyny. Jesienią 2022 ukazał się jego drugi album „Sonder”, na który trafiły m.in. utwory „One Life”, popowe „Kiss Me” i „Something to Someone”. W ramach trasy promującej album, Dermot koncertował w tak kultowych miejscach jak Madison Square Garden w Nowym Jorku czy O2 Arena w Londynie.

Dermot dzielił scenę z największymi gwiazdami muzyki. W ubiegłym miesiącu koncertował z Niallem Horanem i Noahem Kahanem w Dublinie. Z Kahanem wykonał w duecie „Northern Attitude”, a z Horanem akustyczną wersję „Outnumbered”. W grudniu Dermot pojawił się u boku Zacha Bryana w Melbourne, aby zaśpiewać w duecie utwór „Boys of Faith”, w oryginale nagrany z Bon Iverem.

Dermot Kennedy zaczynał od występów na irlandzkich ulicach. Obecnie wypełnia największe areny na całym świecie. Jego muzyka, doceniana za poetyckość i autentyczność, trafiła prosto w serca miliony słuchaczy na całym świecie. Do grona jego fanów zaliczają się m.in. Taylor Swift czy Shawn Mendes, którzy wielokrotnie publicznie deklarowali uwielbienie dla irlandzkiego gwiazdora.

blank