Desperacki krok czy szaleńczy wybryk? Z promu Piter Pan wyskoczył 27 – letni mężczyzna!

Desperacki krok czy szaleńczy wybryk? Z promu Piter Pan wyskoczył 27 - letni mężczyzna!
Z promu Piter Pan należącego do przewoźnika TT- line wyskoczył 27 – letni mężczyzna. Młodego mężczyznę z wody wyciągnęła załoga motorówki Magda należącej do Urzędu Morskiego i to dla niej należą się ogromne słowa pochwały, bo to ona uratowała życie mężczyzny. 27 – latek został przetransportowany przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala.

Młody mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, ponieważ w momencie jego skoku do wody najbliżej znajdowała się motorówka Magda. W ciągu zaledwie kilku minut jej załoga podjęła mężczyznę z wody, a następnie przetransportowała na nabrzeże Władysława IV w pobliżu Kapitanatu Portu. Tam mężczyzna został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przewieziony do szpitala. Na tę chwilę nie wiadomo dlaczego mężczyzna skoczył do wody. Wiemy tylko tyle, był trzeźwy. Do skoku miało dojść w momencie gdy prom podchodził do nabrzeża.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 czerwca przed godziną 13:00.
– W niedzielę, 26 czerwca, podczas podchodzenia jednego z dużych promów morskich do nabrzeża, jeden z pasażerów, znajdujących się na jego pokładzie, wyskoczył do wody. Po przekazaniu tej informacji przez służby VTS służbom ratunkowym na pokład podjęła go nasza motorówka "Magda", która była najbliżej zdarzenia. Pasażer został przetransportowany do nabrzeża Władysława IV i przekazany służbom pogotowia ratunkowego. Na miejsce przybyła także policja. Z naszych informacji wynika, że przeprowadzone przez policję badanie na trzeźwość nie wykazało, by pasażer był nietrzeźwy. Wiemy również, że trafił na obserwację do szpitala.Urząd Morski w Szczecinie nie prowadzi w tej sprawie postępowania, ponieważ w zdarzeniu nikt nie ucierpiał i zdarzenie nie miało charakteru wypadku nawigacyjnego – poinformowała Ewa Wieczorek rzecznik UMS.

źródło: www.iswinoujscie.pl