„Disco Boy”, czyli imprezowy hit zainspirowany „Boratem”

03/31/23

„Disco Boy”, czyli imprezowy hit zainspirowany „Boratem”

LA$$A i Sjaak zadbali, aby stworzyć doskonały imprezowy przebój w sam raz na początek wiosny. Bałkańskie wpływy i trąbki sprawiają, że refren „Disco Boy” zapada w pamięć na dobrych kilka godzin.

LA$$A i Sjaak często przesiadują razem w studiu. Priorytetem przy wspólnym tworzeniu muzyki jest dla nich dobra atmosfera – efektywna praca to już naturalna kolej rzeczy. Tak właśnie powstał singiel „Disco Boy”.

Duet wspomina: – Byliśmy w studiu i oglądaliśmy śmieszne filmiki na YouTubie z Boratem na Bałkanach. Wtedy wpadliśmy na pomysł stworzenia piosenki o charakterystycznym bałkańskim brzmieniu i połączenia go z muzyką house. Kiedy siedzieliśmy nad utworem, w studiu mieniły się dyskotekowe światła. Skąpany w ich blasku Sjaak pracował nad beatem. Zainspirowało nas to do napisania tekstu „Disco Boy”. To piosenka o każdej osobie, która po prostu świetnie bawi się na imprezie lub w klubie, nie przejmując się tym, co myślą inni.

LA$$A to mieszkający w Amsterdamie DJ i producent, który szturmem podbił holenderską scenę klubową. Sukces przyniósł mu pokryty złotem hit „Hans Betaalt De Schade”. Szybko też trafił na szczyt listy przebojów za sprawą duetu z Rolfem Sanchezem „Mas Mas Mas”. Ponadto współpracował z takimi twórcami jak Tainy, Dalex, Vegedream czy Lacrim, co przełożyło się na 15 złotych płyt i miliony streamów. Wyprodukował także utwór „Banknoty” Mr. Polska, który zdobył status platynowego singla.

Sjaak dał się szerzej poznać z projektem „Strijdersysteem”. Zdobył zarówno krajowe, jak i międzynarodowe uznanie dzięki takim przebojom, jak „Stap Voor Stap”, „Trompetisto” czy jego niemiecka wersja „Ich War In Disco – Trompetisto”. Ten przedostatni liczy już 33 miliony streamów.
Źródło: Universal Music Polska