Dlaczego brakuje darmowych toalet i czystych pryszniców na świnoujskiej plaży. Spostrzeżenia z Hiszpanii

Dlaczego brakuje darmowych toalet i czystych pryszniców na świnoujskiej plaży. Spostrzeżenia z Hiszpanii
Jeszcze niedawno, podczas wakacji w Hiszpanii, jeden z naszych czytelników zauważył pewną rzecz, która zwróciła jego uwagę – na każdej plaży w sezonie znajdują się darmowe prysznice i toalety, czyste i sprzątane przez uśmiechniętych pracowników miejskich. W Świnoujściu, niestety, nie jest to normą, a wręcz rzadkością.

– Spostrzeżenia z Hiszpanii. Na każdej plaży w sezonie są prysznice i darmowe, czyste, czynne od rana do wieczora, toalety obsługiwane przez uśmiechniętych pracowników miejskich. Dlaczego u nas tak nie jest? – opisuje Czytelnik.

Oczywiście, można by powiedzieć, że Hiszpania jest bogatszym krajem niż Polska i ma większy budżet na takie inwestycje. Przecież istnieją rozwiązania tanie i proste w utrzymaniu, które poprawiłyby jakość usług turystycznych w Świnoujściu.
Dlaczego brakuje darmowych toalet i czystych pryszniców na świnoujskiej plaży. Spostrzeżenia z Hiszpanii [1]

W Hiszpanii darmowe prysznice to standard – każda plaża ma ich co najmniej kilka, często z ciepłą wodą, co z pewnością zwiększa komfort.

Nie jest to jednak tylko kwestia pieniędzy. W Polsce brakuje też kultury dbania o porządek na plaży i w jej okolicy. Za brud i zanieczyszczenie odpowiadają przede wszystkim sami turyści, którzy nie dbają o utrzymanie czystości. W Hiszpanii z kolei, kultura ta jest wciąż obecna, a mieszkańcy i urzędnicy miejscy dbają o porządek na plażach i w ich otoczeniu.

Tak przy okazji nie ma wątpliwości, że Polska ma wiele do zrobienia, jeśli chodzi o poprawę jakości usług turystycznych. Brak darmowych toalet i pryszniców na plażach to tylko jeden z przykładów, ale ważny.
źródło: www.iswinoujscie.pl